Від водопостачання відключили не лише Білу Церкву, а й Умань
Екологічна катастрофа на річці Рось набуває все більших масштабів. Через поширення отрути річкою, від водопостачання відключена не лише Біла Церква, а й Умань, повідомляє “24 канал”.
Запасів питної води вистачить лише на кілька днів. Влада намагається забезпечити підвезення води в ці міста. Також обіцяють сьогодні оприлюднити результати аналізів води у водоймах.
Нагадаємо, за повідомлення ДСНС 9 червня близько 5 години у селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у ставок, а через нього в річку Рось.
Відповідно до «Положення про єдину державну систему цивільного захисту» місцевими органами виконавчої влади рекомендовано населенню утриматись від купання, вилову риби та випоювання худоби в акваторії Росі.
Представники Держпродспоживслужби та Державної екологічної інспекції відібрали проби води зі ставка та річки Рось. Результати хімікобіологічного аналізу на вміст хімічних речовин у воді станом на 10 червня поки що не втішні.
Вирішено припинити постачання води у Білу Церкву.
Зараз проводиться моніторинг якості води у місцях водозабору та водосховищах акваторії Росі.
Ситуація перебуває на контролі у місцевих органів виконавчої влади та ДСНС України.