Портал grc.ua представив цікаве дослідження серед українських дітей і підлітків на тему:  ким же хотіли стати в юному віці користувачі нашого порталу та чи здійснились їхні мрії.

Ось основні тези:

  • У ТОП-3 найпопулярніших професій з дитинства наших користувачів потрапили такі, як вчитель (27%), лікар (15%) і власник бізнесу (11%).
  • Досить популярними були й такі професії, як кінозірка (10%), журналіст, музикант і письменник (по 8%). А от, наприклад, професія пожежника, про яку досить часто згадували закордонні учасники схожих досліджень, у переліку дитячих мрій користувачів порталу grc.ua не фігурує.
  • Багато хто робив певні кроки для досягнення цих мрій. Понад третина респондентів (37%) навчалася самостійно, а чверть (25%) навіть вступила на навчання до ВНЗ за спеціальністю мрії. Ще 15% відвідували спеціалізовані школи та курси. А от нічого не вчиняли для досягнення мрії 34% опитаних.
  • Похизуватись тим, що теперішня робота – втілення дитячої мрії, змогли 9% респондентів. Серед них представники таких профсфер (перелічено в порядку зменшення кількості відповідей): “Топ-менеджмент”, “Адмін. персонал”, “Медицина”, “Мистецтво, медіа”, “Туризм, ресторани”, “Бухгалтерія”, “Виробництво”, “ІТ, телеком”, “Наука, освіта”, “Юриспруденція”.
  • Ще 22% респондентів заявили про те, що їхня нинішня професія народилась з їхнього хобі. Кожна п’ята така відповідь (20%) належить представнику профсфери “IT, телеком”, 13% відповідей – спеціалістам з продажів та 11% – науковцям та освітянам.
  • Найпопулярнішою серед респондентів була відповідь про те, що їхня теперішня робота – випадковий збіг обставин. Такий варіант обрали 46% респондентів.
  • Цікаво, що ті респонденти, які говорили, що їхня професія – втілення дитячої мрії або народилась з їхнього хобі, відчутно частіше зазначали про те, що їм подобається теперішня робота, ніж ті, для кого професія – результат збігу обставин.

    Джерело: grc.ua