Сполучені Штати виділяють Україні додатково 4,5 млрд доларів прямої бюджетної підтримки. Кошти спрямують на соцвиплати та зарплати медикам і вчителям. Про це стало відомо з заяви міністерки фінансів Джанет Єллен.

Кошти почнуть виплачуватися найближчими тижнями та допоможуть уряду України захиститися від війни росії шляхом зміцнення економічної стабільності та підтримки основних державних послуг.

Зокрема, допомога включатиме заробітну плату працівникам лікарень, державним службовцям і вчителям, а також соціальну допомогу людям похилого віку та вразливим категоріям.

“У поєднанні з нашою підтримкою безпеки та величезною хоробрістю українського народу ці кошти є критично важливим інструментом опору України неспровокованому вторгненню путіна”, — йдеться в заяві.

Загалом включно із цією виплатою загальна пряма бюджетна підтримка України з боку США сягає до 13 млрд доларів США, заявив американський Мінфін і підкреслив, що також заохочує інших міжнародних приватних і державних донорів збільшити та прискорити свою допомогу Україні.

При цьому, крім надання економічної підтримки, Міністерство фінансів і уряд США “продовжуватимуть використовувати всі інструменти, включаючи історичну коаліцію санкцій, щоб послабити військову машину путіна”.

ЄС обіцяє ще більшу підтримку

Раніше Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила у телефонній розмові із Володимиром Зеленським про підтримку нашої країни наступного року. Голова Єврокомісії також зазначила, що це рішення є важливим для подальшої євроінтеграції України. Йдеться про суму фінансової підтримки у 18 млрд євро.

Також ми писали, що Угорщина не планує підтримувати план довгострокової фінансової допомоги України, яку анонсувала Урсула фон дер Ляєн. Позицію Будапешта озвучив голова угорського МЗС Петер Сійярто.

Окрім цього, уряд Норвегії оголосив про виділення близько 1,5 млрд норвезьких крон (у перерахунку — близько 144 млн доларів) для підтримки України. Кошти надійдуть у Міжнародний фонд, який очолює Британія.