До трійки областей із найдорожчими ділянками для ведення ОСГ увійшли Київська, Львівська й Одеська області.

Найдорожча ділянка у Львівській області, де медіанна ціна становила 70,2 тис. грн.

Про це йдеться у шостому випуску бюлетеня “Огляд стану земельних відносин в Україні”, де експерти проаналізували медіанні ціни земельних ділянок за регіонами. Медіанна ціна – та, за якої половина проданих ділянок коштує менше медіани, а половина – дорожче медіани.

Бюлетень створений спільними зусиллями Міністерства аграрної політики й продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру й Центру досліджень продовольства й землекористування Київської школи економіки. Повідомляє Міністерство аграрної політики й продовольства України у Facebook.

Медіанна ціна всіх проданих земельних ділянок України становить понад 50 тис. грн за сім місяців роботи ринку.

За підсумками перших семи місяців ринку землі медіанна ціна ділянок для ведення особистого селянського господарства (ОСГ) становить 30 тис. грн.

Середній розмір ділянки для ведення ОСГ становить близько 1,5 га, для товарної землі – 3,6 га.

У січні відбулося майже 8200 транзакцій (понад 19 тис. у рекордному грудні). Це найнижчий показник від серпня минулого року через низьку активність у першій половині січня. А в останні два тижні січня зафіксували 75% усіх угод за місяць.

Найбільше ділянок продали в Харківській області, де за місяць сукупний обсяг проданої землі зріс на 12% і зараз становить близько 1,12% зі всієї сільськогосподарської землі в області.

Останньою в рейтингу виявилася Івано-Франківська область, де перебувало в обігу за січень лише 0,08% землі. Це в 13,5 раза менше, ніж на Харківщині.

На рівні країни в січні в обігу перебувало 0,42% від усієї сільськогосподарської землі в Україні.