Господарським судом Київської області задоволено позовну заяву Броварської місцевої прокуратури про визнання недійсним договору оренди про повернення майна навчального закладу, який надає послуги з середньої та професійно-технічної освіти, та зобов’язано приватне підприємство звільнити та повернути майно.

Про це йдеться на сайті Київської обласної прокуратури.

Зокрема, встановлено, що у 2017 році Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради укладено договір оренди частини приміщення Центру професійного розвитку площею 24 мдля розміщення приватного підприємства, яке провадить господарську діяльність з програмного забезпечення.

Однак, як з’ясувалось, вказаний договір укладено з порушенням вимог ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки відповідного рішення про надання дозволу на передачу в оренду комунального майна Славутицькою міською радою не приймалось.

Крім того, всупереч ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» приміщення навчального закладу використовувалось не за освітнім призначенням.

Реагуючи на виявлені порушення чинного законодавства, Броварською місцевою прокуратурою пред’явлено до суду позов про визнання недійсним договір оренди комунального майна та зобов’язання звільнити та повернути приміщення навчального закладу.

Суд погодився з правовою позицією прокуратури, позовну заяву задоволено в повному обсязі, визнано недійсним договір оренди, зобов’язано звільнити та повернути комунальне майно.