Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах, виступив  на пленарній сесії Європейського економічного та соціального комітету (EESC) і закликав підтримати державу у найдраматичніший момент історії.

“Після 8 років військової агресії проти України росія розпочала безпрецедентну повномасштабну війну. Жертвами рф є мирні люди,  міста і села нашої країни, атаковані російською авіацією та ракетами, танками, а також забороненою Женевською конвенцією зброєю. Україна вже рівно місяць героїчно протистоїть агресору, демонструючи незламність, єдність, захищаючи не лише себе, але й фактично весь демократичний світ. Нашій країні потрібна допомога: більше систем протиповітряної оборони, авіатехніка, тотальне нафтове ембарго  для рф, щоб ціна знищення миру та безпеки для росії стала непідйомною.  Рф чинить геноцид українського народу. В заблокованому росіянами Маріуполі знищено 90% всіх будівель та інфраструктури, більше 3 тис. загиблих мирних жителів. Окупанти не пропускають гуманітарні конвої, обстрілюють евакуаційні автобуси із жінками і дітьми. Ці злочини відбуваються в Чернігові, Харкові, на Київщині. Держава-терорист захоплює атомні станції в Україні, обстрілює їх, чим загрожує цілому світові. В Україні 11-12 млн стали вимушеними внутрішніми переселенцями. Понад 3 млн українців змушені виїхати до європейських країн. Це війна, якої Європа і світ не бачили вже давно. Це війна, на яку не можна закривати очі і обходитися напівзаходами!” – сказав Анатолій Кінах

“Через війну економіка також несе величезні збитки. У нашому уряді вже створена та працює група, яка займається оцінкою втрат для економіки внаслідок російської агресії. Попередні розрахунки становлять 565 мільярдів доларів.  Це ті кошти, які будуть потрібні, щоб відновлювати нашу державу. І за кошти репарації рф, і за рахунок допомоги наших західних партнерів. Окрім того, війна рф проти України загрожує світовій продовольчій безпеці. Україна є найбільшим світовим експортером соняшникової олії. За даними Чиказької біржі, ціни на пшеницю нині досягли 14-річного максимуму. Станом на зараз близько 30% посівних площ будуть необроблені через військові дії, також є інформація, що рф мінує значні території. Про це треба говорити і карати агресора більш масштабно, не даючи йому часу на якісь маневри. Вдячні партнерам і за позицію щодо посиленої підтримки українського громадянського суспільства як в Україні, так і за її межами. Йдеться як і про розширення фінансування відповідних програм і грантів, так і більш широкого залучення українських громадських організацій, волонтерського руху тощо до  дискусій і рішень ЄС, котрі стосуються України” – пісумував Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради

Інформація “Нової Доби”: 24 березня Європейський економічний та соціальний комітет прийняв резолюцію, в якій рішуче засудив односторонню російську агресію проти України та причетність до цього білоруського режиму. Комітет закликає інституції ЄС посилити тиск на росію, оперативно ввівши додаткові санкції та використовуючи всі інші наявні інструменти для негайного припинення військових дій рф на території України.  При цьому інститутам ЄС рекомендовано якнайшвидше розпочати конкретний діалог з Україною щодо процесу приєднання країни до Європейського Союзу відповідно до статті 49 Договору про ЄС.  EESC вітає дії тих європейських компаній, які вирішили піти з російського ринку, і закликає інші компанії також ставити гуманність та солідарність вище за економічні інтереси. Підтримано і процес зниження енергозалежності від російських енергоносіїв, бойкот товарів і послуг з рф. В резолюції Комітету підкреслені зусилля урядів ЄС, особливо урядів Польщі, Словаччини та ін., які зберігають свої кордони відкритими для біженців з України, надають всю необхідну фінансову, медичну, продовольчу допомогу українцям. Комітет закликає Раду та Комісію ЄС надати додаткове фінансування цим країнам.  Європейський економічний та соціальний комітет закликає ЄС та його держави-члени підготувати адекватну допомогу та план відновлення для України; наголошує, що рф повинна нести відповідальність за руйнування української інфраструктури і міст, компенсувати завдані збитки.

Нагадаємо, НТСЕР особливу увагу приділяє роботі з  іноземними партнерами в напрямку міжнародної ізоляції рф, як країни-терориста.

За нашої ініціативи Європейські економічні та соціальні ради – члени Міжнародної асоціації економічних та соціальних рад, призупиняють свою діяльність в Асоціації, в якій  наразі головує рф та скликають позачергові загальні збори. Міжнародна організація праці також засудила російську агресію та запровадила жорсткі обмеження щодо діяльності рф і її представників в МОП.