Розпочалася сорок дев’ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Триває повномасштабна збройна агресія російської федерації проти України.

Ворог не перестає завдавати ракетно-бомбових ударів по об’єктах цивільної інфраструктури у Харківській та Запорізькій областях. Активно веде повітряну розвідку.

До 26 квітня російська федерація ввела в прикордонних з нашою державою районах та на тимчасово окупованій території Криму так званий “жовтий рівень терористичної загрози”. Вказані заходи проводяться, імовірно, з метою організації переміщення військової техніки, озброєння та особового складу на територію України.

 У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів силами оборони проводиться зачистка, розмінування. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель.

Працює спеціальна обласна моніторингова група, що фіксує наслідки агресії росії та знищення цивільної інфраструктури.

Загалом руйнування зафіксовано у 35 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 50,7 %. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській, Пісківській ТГ.

За попередньою оперативною інформацією територіальних громад Київщини станом на 12.04.2022 значних ушкоджень та руйнувань зазнали 1412 об’єктів, з них 392 зруйновано повністю, 1020 частково ушкоджено.

Повністю зруйновані 25 багатоповерхових будинків, 285 приватні садиби, 5 закладів освіти, 4 заклади охорони здоров’я, 9 закладів культури та 2 спортивні заклади.

Продовжуються роботи з розчистки Житомирської траси та зведення тимчасових насипних мостів через р. Ірпінь. В районі с. Романівка міст вже готовий. Його звели за 6 днів. Біля села Стоянка роботи із зведення насипного мосту потребують більше часу і будуть закінчені через 7 днів. Одночасно проходять роботи з демонтажу знищеного загарбниками мосту на Житомирській трасі. Головне завдання тут – відновити одну сторону моста в бік Києва і тим самим запустити в повній мірі Житомирську трасу.

Розмінування

За добу 12 квітня було задіяно 20 розрахунків, 99 спеціалістів, 35 одиниць техніки. Знешкоджено 1163 вибухонебезпечний предмет. Роботи велися у населених пунктах Ірпінь, Буча, Бородянка, Макарів, Гостомель, Дмитрівка, Андріївка, Коцюбинське,  Залісся,  Велика Димерка, Богданівка, Гаврилівка, Озера, Гоголів, Підлісся, Тарасівка, Підлісся, Іванків, Ситняки, Бучанського, Вишгородського та Броварського районів.

Всього станом на 13 квітня перевірена територія– 481 га, 546 об’єктів, 73 км доріг, 228 км ліній електропередач, та 2 км газопроводу. Знешкоджено 13437 одиниць вибухонебезпечних предметів

ВОДОПОСТОЧАННЯ

Послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення відсутні у 14 населених пунктах (97 041 абонентів) Бучанського, Броварського та Вишгородського районів

У Немішаєвській ТГ с.Микуличі – генератор забезпечує роботу свердловини, вода подається в домівки. С.Клавдієво-Тарасове та с.Пороскотень – вода подається в домівки. Смт Немішаєве – забита каналізація, запуск водопостачання та водовідведення можливі лише після відновлення електропостачання та прочистки КНС.

ГАЗОПОСТАЧАННЯ

Без газопостачання 75 населених пунктів, зокрема:

– Бучанського р-ну– 45 нас.пункти

         – Вишгородського р-ну– 7 нас. пунктів,

         – Броварського р-ну – 22 нас.пунктів

         – Фастівського р-ну –1 населений пункт.

Повністю або частково відновлено газопостачання у 43 населених пунктах для   23 699 споживачів, зокрема:

Бучанського р-ну – 24 населених пунктах для 10956 споживачів;

Броварського р-ну – 14 населених пунктах для 10 137 споживачів;

Вишгородського р-ну – 5 населених пунктах для 1012 споживачів.

За попередню добу повністю або частково відновлено газопостачання у населених пунктах Броварського р-ну для 1995 споживачів.

Всього без газопостачання залишається 125235 споживачів,

Аварійно-відновлювальні роботи ведуться, щойно бригади АТ «Київоблгаз» отримують можливість їх безпечно виконувати.

ЕЛЕКТРОПОСТОЧАННЯ

Протягом минулої доби відновлено електропостачання на 276 ТП, 38 населеним пунктам, 8668 споживачам (з них по бойовим 35 ТП, 20 населених пунктів, 1766 споживачів).

Залишаються знеструмленими – 2104 ТП, 267 населені пункти, 109796 споживачів.

Наразі служби ДТЕК «Київські регіональні електромережі» працюють над відновленням електропостачання усім споживачам населені пункти яких були під окупацією.

Пожежі

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 16 пожеж. З них 7 – в житловому секторі, 2 – на об’єктах, 3-травяний настіл.

З початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління надійшло 4428 заяв та повідомлень громадян про підпал, вибух, замінування, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, в тому числі за минулу добу 32. За добу затримано 5 мародерів.

Найбільше повідомлень надходять стосовно Броварського, Бучанського та Вишгородського районів Київської області.