Слідчі Ірпінського відділу поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно 40-річного чоловіка, який незаконно організував видобуток торфу в адміністративних межах Ірпінської міської ради.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції в Київській області.

Своїми злочинними діями він завдав бюджету міста матеріальних збитків на суму майже 4 млн. гривень.

Встановлено, що видобуваючи торф, підприємець знищив рослинний покрив, частково зруйнував осушувально-зволожувальну систему, порушив водний режим ґрунту, в результаті чого ця земля стала непридатною для вирощування сільськогосподарських культур.

За даним фактом було відкрито два кримінальних провадження за ч.2 ст. 239-1 (Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель та за ч.2 ст. 240 (Порушення правил охорони надр)  Кримінального кодексу України.

Працівники поліції Ірпінського регіону провели всі необхідні слідчі дії та експертизи. У якості речових доказів на місці видобування торфу поліцейські вилучили спецтехніку: навантажувач, екскаватор, самоскид.

Наразі досудове розслідування завершено і обвинувальний акт  направлено до суду. Чоловікові загрожує  до 5 років позбавлення волі.