“Царьов критикував події Майдану та називав нову владу нелегітимною, наполягав на необхідності надання російській мові статусу державної, а також пропагував ідею децентралізації влади аж до створення організації, яку він назвав: “Федеративна республіка Новоросія”, куди б мали увійти Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Одеська, Запорізька, області” – йдеться у рішенні суду.

Ці висловлювання Царьова були озвучені під час президентської виборчої кампанії у квітні-травні 2014 року. Зокрема, в ефірі “Громадського телебачення”, “Росія 24” та російського “1 каналу”.

Сепаратиста було визнано винним за ч. 2 ст. 110 та ч. 3 ст. 109 КК України, тобто у “публічних закликах до умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України з порушенням порядку, встановленого Конституцією, а також у публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу з використанням засобів масової інформації.”

“Серед доказів – показання двох колишніх держохоронців, які супроводжували Царьова під час перевиборчої кампанії 2014 року, а також відеозаписи програм за участю політика та їх розшифровки та лінгвістичні експертизи”, – пише видання.

Довідка “Нової Доби”: Справа за звинуваченням Царьова у зазіханні на територіальну цілісність та недоторканність України перебувала в суді з 2017 року. Царьов був нардепом від “Партії регіонів”, після Майдану 2014 намагався балотуватися на пост президента України, але зняв кандидатуру і відкрито виступив за “референдуми” в Донецькій та Луганській областях. Пізніше оголосив себе спікером парламенту утворення, яке називається – Новоросія.

Джерело: “Судовий репортер”