Розпочалась сімдесят четверта доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Ворог продовжує повномасштабну збройну агресію проти України. Противник не припиняє наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької, Луганської та Херсонської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями та окупованим Кримом.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямку обстановка без суттєвих змін.

У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів триває розмінування територій. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель. Розпочалися роботи із заміни вікон та ремонтів покрівель.

Щоб зафіксувати пошкодження об’єктів для подальшого їхнього відновлення, в області працюють моніторингові групи. Руйнування зафіксовано у 46 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 66,7%. Внаслідок бойових дій в області зруйновано більше 4000 житлових будинків (приватні та багатоповерхові). Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах. Моніторингові групи продовжують роботу з фіксування руйнувань.

Розмінування
7 травня проведено обстеження та знешкодження ВНП у населених пунктах:

Бучанського району: смт.Бородянка, м.Буча, с.Поташня, с.Мироцьке, с.Андріївка, с. Здвижівка, с.Бабинці, м.Ірпінь;

Вишгородського району: с.Рагівка, с.Зірка, м.Чорнобиль;

Протягом доби піротехнічні підрозділи 32 рази залучались до виконання задач за призначенням. Обстежено 207 га території та 2 об’єкти. Перевірено понад 6,5 км ліній електропередач та 3 км автомобільних доріг,  знешкоджено 394 од ВНП.

Всього з початку робіт здійснено 1749 залучень, обстежено 10023,561 га території, 1007 об’єктів, 115,925 км автомобільних доріг та 7 км ж/д колії,
875,85 км ліній електропередач та 11,443 км газопроводу, виявлено та знешкоджено 29 тис 585 од. ВНП.

Впродовж дня піротехніками обстежено 11 домогосподарств Бучанського та Вишгородського.

Продовжено роботу щодо навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами в 3 населених пунктах Бучанського району, в населених пунктах Броварського району та 3 населених пунктах Вишгородського району.

До робіт залучалося 108 осіб та 39 од. техніки від ГУ ДСНС Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Донецької областей. Роботи продовжуються.

Водопостачання

Без водопостачання залишаються лише окремі житлові будинки, зокрема, у смт Гостомель, с.Мар’янівка (Поліська ТГ) де ДТЕК проводить відновлювальні ремонтні роботи на лініях електропередач та підстанціях.

Газопостачання

Служби АТ «Київоблгаз» в посиленому режимі продовжують роботи по відновленню послуги з розподілу природного газу. Відновлено газопостачання по 119 населених пунктах (117 повністю та 2 частково) до 132980 об’єктів споживачів. По м.Ірпінь газопостачання відновлено на 62%.

с. Мощун (Гостомельської ТГ) – роботи продовжуються.

Без газопостачання залишається лише с.Почепин (15 об’єктів) Бучанського району – тривають роботи з розмінування.

Електропостачання

Аварійні бригади ДТЕК «Київські регіональні електромережі» безперервно працюють над відновленням електропостачання у населених пунктах області, які постраждали через бойові дії.

7 травня енергетики ДТЕК продовжували виконувати роботи з повернення світла у населених пунктах Бучанського та Вишгородського районів, в тому числі за заявками споживачів, що повернулися у свої будинки на звільнених територіях.

Протягом доби відновлено електропостачання у 3-хнаселених пункта, 3,5 тис. споживачам.

Залишаються без електропостачання 13 населених пунктів(maxна 16.03.2022 року було знеструмлено 528 населених пунктів), 12,8тис.споживачів.

Пожежі
За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 37 пожеж. Із них 9 у житловому секторі, трав’яний настіл – 19, сміття – 7.
Наголошуємо, у регіоні збільшилася кількість пожеж внаслідок горіння сухої трави. Аби не допустити загорання, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:
– будьте вкрай обережні в поводженні з відкритим вогнем;

– не залишайте без нагляду багаття;

– не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;

– не спалюйте суху траву.

Із початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління, надійшло 2665 заяв та повідомлень громадян, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, в тому числі за добу 1.