У звільнених від російських окупантів регіонах триває відновлення зруйнованої інфраструктури. Зокрема, силами дорожників вже відновлено 70% автошляхів, а силами залізничників – 42% сполучень.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко у Telegram.

За словами Тимошенка, на Київщині вже відновлено рух на усіх тимчасових переправах, окрім тих, які потребують додаткових заходів із розмінування. Також першу електричку прийняв вокзал міста-героя Ірпінь завдяки відбудованому залізничному мосту.

«Днями на залізничний вокзал міста-героя Ірпінь прибула перша електричка після закінчення бойових дій. Менше ніж за місяць залізничники Львівського мостобудівельного загону, а також фахівці Державної спецслужби транспорту відбудували залізничний міст у Ірпені», – зазначив він.

У свою чергу, відновлюють роботу органи місцевого самоврядування, ДСНС, обласні військові адміністрації, також розгортаються гуманітарні штаби. Станом на сьогодні звільнено 1003 населених пункти.

«Розмінування вже проведено у 224 населених пунктах. Національна поліція відновила роботу у майже 600 деокупованих населених пунктах. Органи місцевого самоврядування запрацювали у 70% населених пунктів», – розповів Тимошенко.

Окрім того, силами комунальників, рятувальників та спеціалістів відновлюється робота критичних комунікацій, мобільного та інтернет-зв’язку, налагоджується робота пошти.

«Результати відновлення критичної інфраструктури в деокупованих містах та селищах: газове забезпечення – у 650 населених пунктах; електроенергія – у 83%;водопостачання та водовідведення – у 60%; робота АЗС – у 49%; послуги мобільного зв’язку та Інтернету – у 720;банки працюють у майже 300 населених пунктах; Укрпошта відновила надання своїх послуг у майже 800», – підкреслив Тимошенко.

Відновлювальні роботи продовжуються також на Харківщині, де ДСНС та комунальники постійно працюють з наслідками ракетних ударів, йде відновлення електро-, водо- та газопостачання, а також ремонтуються дороги.

Паралельно уряд проробляє план відновлення та модернізації країни, який наразі знаходяться на етапі фіналізації отриманих даних щодо потреб кожного регіону, зазначив заступник керівника ОП.