Розпочалась сімдесят сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Ворог продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України.
Противник не припиняє наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької, Луганської та Херсонської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями та окупованим Кримом. Найбільша активність окупантів спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках.


На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка залишатися без суттєвих змін.

У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів триває розмінування територій. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель. Тривають роботи із заміни вікон та ремонтів покрівель.
Щоб зафіксувати пошкодження об’єктів для подальшого їхнього відновлення, в області працюють моніторингові групи. Руйнування зафіксовано у 46 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 66,7%. Внаслідок бойових дій в області зруйновано більше 4000 житлових будинків (приватні та багатоповерхові). Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах. Моніторингові групи продовжують роботу з фіксування руйнувань.

Розмінування
Протягом доби 10 травня проведено обстеження та знешкодження ВНП у населених пунктах:
Бучанського району: м. Буча, м. Ірпінь, с. Королівка, смт Макарів,
смт Пісківка, смт Гостомель, с. Мироцьке, с. Андріївка, с. Здвижівка,
с. Бузова, с. Мирча,
Броварського району: с. Красилівка, с. Гоголів, с. Русанів, с. Бервиця,
с. Михайлівка, с.Перемога, с.Велика Димерка, с. Богданівка,
Вишгородського району: с. Термахівка, с. Абрамівка, с. Демидів,
с. Лютіж, с. Вересня, с. Зірка,
Фастівського району: с. Калинівка, с. Весела Слобідка.
Піротехнічні підрозділи 48 разів залучались до виконання задач за призначенням. Обстежено 465,68 га території та 1 об’єкт. Перевірено понад 18 км ліній електропередач та 6,8 км автомобільних доріг, знешкоджено 432 од ВНП.
Всього з початку робіт здійснено 1862 залучення, обстежено 10854,74 га території, 1009 об’єктів, 147,725 км автомобільних доріг та 7 км ж/д колії,
896,85 км ліній електропередач та 11,443 км газопроводу, виявлено та знешкоджено 30 тис 726 од. ВНП.
Впродовж дня піротехніками обстежено 19 домогосподарство Бучанського, Броварського, Фастівського та Вишгородського.
Продовжено роботу щодо навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами в 8 населених пунктах Броварського району.
До робіт залучалося 108 осіб та 39 од. техніки від ГУ ДСНС Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Донецької областей. Роботи продовжуються.

Водопостачання

Без водопостачання залишаються окремі житлові будинки, зокрема, у смт Гостомель, с.Мар’янівка та с.Зірка (Поліська ТГ) де ДТЕК проводить відновлювальні та ремонтні роботи на лініях електропередачі підстанціях.

Газопостачання

Служби АТ «Київоблгаз» в посиленому режимі продовжують роботи по відновленню послуги з розподілу природного газу. Відновлено газопостачання по 119 населених пунктах (118 повністю та 1 частково) до 138604 об’єктів споживачів. По м.Ірпінь газопостачання відновлено на 74%.
Повністю відновлено газопостачання у с.Мощун Гостомельської ТГ (продовжуються роботи по пуску газу та ремонтні роботи до окремих об’єктів по витоках та по заявках споживачів).
Без газопостачання залишається лише с.Почепин (15 об’єктів) Бучанського району – тривають роботи розмінування.

Електропостачання

Аварійні бригади ДТЕК «Київські регіональні електромережі» безперервно працюють над відновленням електропостачання у населених пунктах області, які постраждали через бойові дії.
Протягом доби відновлено електропостачання у 13-ти населених пунктах, 13,1 тис. споживачам (з них по бойових у 2-х населених пунктах, 1,7 тис. споживачам).
Залишаються без електропостачання 10 населених пунктів, 5,5 тис. споживачів.

Пожежі
За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 29 пожеж. Із них 10 у житловому секторі, на транспорті – 1, трав’яний настіл – 16, сміття – 1, торф’яники – 1, сміттєзвалища -1
Наголошуємо, у регіоні збільшилася кількість пожеж внаслідок горіння сухої трави. Аби не допустити загорання, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:
– будьте вкрай обережні в поводженні з відкритим вогнем;
– не залишайте без нагляду багаття;
– не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
– не спалюйте суху траву.
Із початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління, надійшло 2685 заяв та повідомлень громадян, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, в тому числі за добу 11.