Нещодавно ЄС перерахував до державного бюджету України понад 12 млн євро. Кошти спрямовані на підтримку стійкості державного управління під час протистояння України повномасштабному вторгненню Росії.

«Сьогодні українська влада добре функціонує, незважаючи на безперервні обстріли Росією та мільйони переміщених мирних жителів. У подальшому стійкі та спроможні державні інституції та державна служба допоможуть Україні виграти війну та відбудувати країну. ЄС продовжує підтримувати державне управління в ці складні часи, вносячи безпосередні внески до державного бюджету України. ЄС підтримує стійку Україну та її народ», – сказав посол Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні.

Ці грантові кошти є частиною програми галузевої бюджетної підтримки ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» та допоможуть посилити стійкість України та її інституцій у нинішніх умовах.

«Вже понад два місяці Україна протистоїть військовій агресії Російської Федерації і буде продовжувати боротьбу допоки останній окупант не покине українську землю. Проте це не зупиняє реформування державного управління. Вже зараз ми починаємо працювати над нашим майбутнім – відбудовою країни після війни, перезапуском економіки та державної служби. Україна вже продемонструвала світу приклад стійкості, ми віримо в перемогу і світле майбутнє нашої держави», – сказав Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.

ЄС виділив 90 мільйонів євро на програму бюджетної підтримки реформи державного управління на 2016-2022 роки. Упродовж 2017-2022 років до державного бюджету України вже було перераховано 75,15 млн євро за результатами оцінки досягнення взаємоузгоджених умов виплати.

Довідкова інформація:

Європейський Союз підтримує Україну перед обличчям неспровокованого та невиправданого повномасштабного російського вторгнення. На сьогодні на підтримку оборони України через Європейський фонд миру виділено 1,5 мільярда євро. Підтримка надається шляхом перепрофілювання поточних проєктів на загальну суму близько 140 мільйонів євро. Нещодавно на бюджетну підтримку було виділено понад 130 мільйонів євро. Ця негайна підтримка буде продовжена шляхом мобілізації додаткових 330 мільйонів євро.

Понад 30 000 тонн допомоги було надано всіма державами-членами ЄС та іншими партнерами через Механізм цивільного захисту Союзу. На глобальному заході «Stand Up for Ukraine» було зібрано 9,1 мільярда євро на гуманітарну допомогу, підтримку біженців, внутрішньо переміщених осіб та відновлення. Ще 6,1 млрд євро було зібрано на Міжнародній донорській конференції 5 травня у Варшаві.

ЄС також підтримує Україну екстреною макрофінансовою допомогою на суму 1,2 млрд євро.

З 2016 року Україна взяла на себе зобов’язання щодо комплексної реформи державного управління (PAR) із набуттям чинності Закону про державну службу та Стратегії PAR 2016-2021. Ці два кроки заклали основу для сталого процесу реформ, спрямованого на підвищення ефективності, результативності та підзвітності в державному управлінні України. Нова Стратегія реформування державного управління була прийнята в липні 2021 року та розрахована на 2025 рік. Вона спрямована на підвищення ефективності української адміністрації шляхом впровадження Європейських принципів державного управління в Україні. Детальніше про реформування державного управління в Україні: www.par.in.ua.

Додаткова інформація: для отримання додаткової інформації або з конкретними запитами, будь ласка, зв’яжіться з співробітниками відділу преси та інформації: delegation-ukraine-press@eeas.europa.euBACK TO TOP

САЙТИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

European Union|European Commission|European Parliament|European Council|All EU InstitutionsКонтактиЗахист данихПолітика конфіденційностіCookie policyСервіс Europa AnalitycsМовна політикаПравове застереженняДоступістьЛогін