Розпочалась вісімдесят четверта доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Ворог здійснює вогневий вплив уздовж всієї лінії зіткнення та у глибині оборони наших військ у Донецькому операційному районі та на Слов’янському напрямку, вживає заходів для посилення наступального угруповання.

На інших напрямках основні зусилля противник зосереджує на утриманні зайнятих раніше рубежів, веденні розвідки, інженерному обладнанні позицій, поповнені запасів, а також намагається покращити своє тактичне положення.

Російські загарбники продовжують завдавати ракетних ударів по військових та цивільних об’єктах на всій території України.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з посилення українсько-білоруського кордону в Брестській і Гомельській областях. Зберігається загроза завдання з території білорусі ракетних та авіаційних ударів по об’єктах нашої Держави.

У звільнених від загарбника населених пунктах Броварського, Бучанського та Вишгородського районів продовжують заходи з розмінування територій. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель. Тривають роботи із заміни вікон та ремонтів покрівель.

Щоб зафіксувати пошкодження об’єктів для подальшого їхнього відновлення, в області працюють моніторингові групи. Руйнування зафіксовано у 46 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 66,7%. Внаслідок бойових дій в області зруйновано більше 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах. Моніторингові групи продовжують роботу з фіксування руйнувань.

Розмінування

Протягом доби 17 травня проведено обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів у населених пунктах:

Бучанського району – м. Буча, м. Ірпінь, смт Бородянка, смт Гостомель, с. Макарів, с. Липівка, с. Андріївка, с. Березівка, с. Бузова, с. Северинівка, с. Стоянка, с. Дмитрівка, с. Мироцьке, с. Блискавиця, с. Мирча, с. Горенка;

Броварського району – с. Русанівка, с. Плоське, с. Заборичі, с. Бобрик, с. Бервиця, с. Волошинівка, с. Шевченкове, с. Богданівка;

Вишгородського району – с. Катюжанка, с. Сидоровичі, с. Вересня, с. Вовчків, с. Рагівка, с. Рухове, с. Луговики, с. Кам’янка, с. Слобода Кухарська;

Білоцерківського району – с. Іванівка;

Фастівського району – м. Васильків, с. Жорнівка.

Протягом доби піротехнічні підрозділи 55 рази залучались до виконання робіт за призначенням. Фахівці обстежили 177,06 га території, перевірили 14,14 км автомобільних доріг, 9 км ліній електропередач та 1 об’єкт, знешкодили 279 одиниць ВНП.

Впродовж дня піротехніки також обстежили 27 домогосподарств Бучанського, Броварського та Вишгородського районів.
До робіт залучалося 108 осіб та 39 одиниць техніки від ГУ ДСНС Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Донецької областей, МРЦ ШР ДСНС та 2 СЦШР ДСНС України.

Продовжується навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами. Провели заходи в 9 населених пунктах Броварського району, охопивши 12 об’єктів (168 осіб).

Усього з початку робіт обстежено 12569,05 га території, з них 0,46 га акваторії водних об’єктів, 1020 об’єктів, 231,7 км автомобільних доріг та 7 км ж/д колії, 927,14 км ліній електропередач та 11,443 км газопроводу, виявлено та знешкоджено 33 тис 740 од. ВНП. Роботи тривають.

Водопостачання

Водопостачання підведено та відновлено в усіх населених пунктах області. Наразі триває підключення до води окремих житлових будинків у кожному з населених пунктів.

Крім того, через відсутність електропостачання невелика кількість споживачів Гостомельської громади залишаються без централізованого водопостачання та водовідведення. Роботи з відновлення тривають. КП «Ірпіньводоканал» відновить надання послуг мешканцям після подачі електроенергії. Жителі громади мають доступ до питної води.

Газопостачання

Служби АТ «Київоблгаз» завершили роботи з відновлення послуги з розподілу природного газу у 120 населених пунктах – майже 150 тис об’єктів споживачів.Крім того, в усіх населених пунктах по мірі повернення наших споживачів додому фахівці «Київоблгазу» оперативно обстежують та здійснюють пуск газу за заявками мешканців. Також за необхідності виконуються ремонтні роботи на внутрішньобудинкових газових мережах.

АТ «Київоблгаз» переходить до роботи в штатному режимі, посилена кількість аварійних бригад залишається працювати в Бучанській, Ірпінській та Гостомельській громадах. Аварійні служби в усіх районах працюють цілодобово.

Електропостачання

ДТЕК «Київські регіональні електромережі» завершила відновлення електропостачання в населених пунктах області, що постраждали через бойові дії.

Крім того, наразі експертами проводиться обстеження абонентських інженерних мереж та трансформаторних підстанцій, що не належать до сфери управління ДТЕК.  

Пожежі

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 27 пожеж. Із них 8 у житловому секторі, трав’яний настіл – 12, торф’яники – 2, сміття – 3, інші – 2.

Через те, що на Київщині збільшилася кількість пожеж внаслідок горіння сухої трави, нагадуємо правила пожежної безпеки:

– будьте вкрай обережні в поводженні з відкритим вогнем;

– не залишайте без нагляду багаття;

– не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;

– не спалюйте суху траву.

Із початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління, надійшло 2707 заяв та повідомлень громадян, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, в тому числі за добу 7.