1 червня Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький разом з Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим і очільником Київської обласної військової адміністрації Олексієм Кулебою відкрили у смт Бородянка перше модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб на Київщині.

У смт Бородянка першочергово встановили модульне містечко, адже населений пункт зазнав катастрофічних втрат – у населеному пункті частково або повністю зруйновані 552 приватних будинки та 24 багатоквартирні будинки, 2 школи та всі адміністративні будівлі.

Відтак модульне містечко дозволить тимчасово розселити 352 осіб, серед яких жінки, діти та люди літнього віку, які після окупації залишилися без даху над головою.

Модульні містечка мають оптимальний тип конструкцій, який повністю відповідає вимогам та особливостям клімату і є комфортним для тимчасового розміщення громадян в будь-яку пору року.

Наступні містечка заплановано встановити у Бучі, Макарові, Іванкові та Гостомелі Київської області.

Зазначимо, що модульне містечко складається з 4 моноблоків по 40 модулів кожен. Воно містить житлові та санітарні модулі (туалет/душ), пральні, столові, ігрові та адміністративні модулі. Містечко має освітлення та опалення та повністю мебльовано. Це містечко передано Урядом Польщі безкоштовно, включно з доставкою, збіркою та меблями.