Основний матеріал номеру, продовження статті – “Економіка війни”:

(продовження. Початок у номері -8 газети “Нова доба”)

Як нам жити далі?

Безумовно, найкращим варіантом виходу з цієї кризи – було б негайне припинення війни і вивід військ агресора з української території, а також масштабний «План Маршала» для відновлення нашої країни. Але, на превеликій жаль, такий сценарій поки виглядає маловірогідним.

Якщо говорити про фінанси, то наразі фінансування військового бюджету відбувається переважно за рахунок міжнародної підтримки. Ми не платимо по найдорожчій статті бюджету, військовому. Зброю нам постачають партнери, проте ми платимо за бензин, забезпечення військ тощо. У Мінфіну гроші є, міністерство випускає військові облігації, працює НБУ та збираються доходи національного бюджету. Але ж найбільша наша проблема — це соціальні виплати, а саме пенсії та зарплати. Це важлива складова, яка сьогодні частково покривається переважно грошима з бюджету, але також і за допомогою закордонних партнерів, так МВФ перерахував нам $1 млрд 400 мільйонів, ми також отримали – $750-730 млн від Світового банку, 300 млн євро від ЄС. Усі ці гроші не йдуть виключно на війну, але дають змогу державі здійснювати усі соціальні виплати. Президент, Верховна рада, Уряд, у повній синергії, залучаючи експертне співтовариство вживають ряд термінових заходів щодо покращення соціально – економічного становища України.

Так, зокрема, з останніх ініціатив –  планується заморозити комунальні тарифи, члени родин осіб, зниклих безвісти, зможуть отримати пенсію із втрати годувальника, Уряд скасував процедури, пов’язані з наданням підтверджувальних документів для продовження виплат чи їх перепризначення. На практиці це означає, що якщо раніше до певного терміну потрібно було надавати в соціальну службу документи для продовження виплат, то тепер соціальні виплати будуть нараховуватися автоматично. А документи потрібно буде надати через місяць після закінчення воєнного стану.

Також, державна соціальна допомога виплачуватиметься протягом дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування. Вчасно сплачується допомога малозабезпеченим сім’ям; дітям та одиноким матерям; інвалідам та іншим уразливим категоріям населення.

Почитати архівні номери газети “Нова доба”, можна почитати тут: https://novadoba.kiev.ua/about