Київщину достойно представили три елементи, які вже є в обласному переліку Київської області: “Богуславське ткацтво”, носій Валентина Ткач (ткаля-килимарка), “Питні меди Діда Василя”, носій – Василь Олексійович Соломко та “Обухівський шитий рушник”, носії -вишивальниці Обухівського творчого об’єднання майстрів народної творчості.

Не зважаючи на те, чи потраплать елементи НКС до Національного переліку, для Київської області вони є і залишуться цінним скарбом української нації. Носії – Валентина Ткач, Василь Соломко, вишивальниці обухівського рушника -люди, є великим скарбом для Київщини, адже вони відроджуюють культуру, традиції які багато років були забуті. Носії зробили колосальну багаторічну роботу, вкладаючи всю свою душу в справу, якою вони живуть, вони є – унакльними! Недоспані ночі, золоті руки цих людей, надзвичайний розум, збираючи та зберігаючи по зерняткам цінність свого краю, зробили для Київщини великий влад прославляючи культуру на всю Україну! Тендітна Валентина Ткач (килимарка) разом з мамою, самотужки, попри усі труднощі, які їм довелося пережити, відродила в м. Богуслав справу свого батька, який був довгі роки богуславської ткацької фабрики. За його керівництва – фабрика мала найбільший розквіт. В 90-ті роки, Валентина (дочка) врятувала верстати, які хотіли знищити і відродила богуславське ткацтво. Зараз її килими відомі не тільки в Україні, а і за кордоном, якими захоплюються та користуються.

Фото з сайту КОДА

Василь Соломко (псевдонім – ДіД Василь) – Баришівської селищної територіальної громади – Почесний Пасічник України, Почесний медовар України, кандидат наук, провідний експерт МОЗ України з медичної техніки, завдяки активній громадській позиції, медовару стало по плечу підняти хвилю відродження легендарного напою – бренду древньоукраїнської культури, під назвою «МЕД ПИТНИЙ». У виготовленні питного меду відіграє велику роль кожен нюанс, кожна дрібниця. Питні меди- це не медовуха або настоянка з меду, його виготовляють шляхом варіння. Вони можуть бути чистими або із додаванням фруктово-ягідних соків, різних прянощів та хмелю – це ункальний рецепт, який вживали в давнину. Завдячуючи Василю Соломці, цей стародавній рецепт відродився на Київщині. Медовара дуже підтримує відділ культури Баришівської громади, начальник – Людмила Бабич.

Талановиті, працьовиті працівники ввідділу культури разом з Центром творчості, активно попрацювали над елементом нематеріальної культурної спадщини.

Обухівська творча громадська організація об’єднання майстрів народної творчості, директор Ольга Матвійчук, захопилися ідеєю відродити шитий рушник, який прославив своєю унікальністю Обухівщину. Разом з майстринями їм вдалося відродити та зберегти усі технології, які використовували в давнину.
Честь, хвала та велика шана унікальним носіям Київської області, які відроджують, зберігають традиції свого рідного краю! Низький уклін вам, носії Київщини! І в цей нелегкий час для України, коли наші захисники боронять українську землю, відстоюють традиції, українську культуру, націю, наші носії працюють на благо України! Дякуємо відділу культури Баришівської громади, Громадській організації творчої спадщини м. Обухів, за те, що підтримуюють носіїв, допомогають та популяризуюють.

Управління культури КОВА та Київський обласний центр народної творчті завжди буде допомогати, ціннувати та підтримувати усіх носіїв та майстрів Київської області, адже це є надзвичайний скарб, який передається з покоління в покоління!