ПРООН та ЄС підтримали ГО «Небесна фортеця» у створенні центру для ВПО «Маленький Маріуполь»

 Переміщена з поруйнованого війною Маріуполя ГО «Небесна фортеця» створила центр, аби метафорично відтворити «серцебиття» їхнього рідного міста та познайомити містян Дніпра із його розмаїтою культурою

Громадська організація «Небесна фортеця» була вимушена переїхати з поруйнованого війною Маріуполя до міста Дніпро, де створила центр для підтримки внутрішньо переміщених осіб із громад, що найбільше постраждали від військових дій.

Аби ще дужче розвинути й без того потужний потенціал цього унікального місця для допомоги переселенцям, ЄС та ПРООН доєдналися до відкриття центру в знак підтримки громадської організації, що була вимушена переїхати, а також для того, аби всіляко посилити соціальну згуртованість серед ВПО та містян Дніпра.

Донедавна ця громадська організація надавала гуманітарну допомогу приблизно 2 000 ВПО в Дніпрі щоденно. Нині ж, маючи повністю обладнаний центр, готовий для надання послуг нужденним, «Небесна фортеця» зможе охопити адресною підтримкою понад 100 тисяч ВПО та містян у Дніпрі. Центр пропонує широке розмаїття послуг: від організації мистецьких заходів та виставок до надання правової та психологічної допомоги для ВПО. Завдяки спільним зусиллям ЄС та ПРООН у центрі також запрацював просторий коворкінг та українська бібліотека.

Фредерік Куне, керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні, переконаний, що центр користуватиметься неабияким успіхом у місті й сприятиме кращій інтеграції ВПО в нову для них громаду.

«Відкриття цієї резиденції – це дуже показове свідчення того, що ніяка військова зброя не здатна знищити автентичну культуру українців, – відзначив пан Куне. – Палке бажання зберегти та ділитися нею дуже надихає та вселяє надію у ці важкі часи. Ми разом із нашими партнерами з ПРООН хочемо запевнити, що продовжимо докладати максимальних зусиль, аби допомогти таким соціальним ініціативам зростати та зміцнюватися, й війна не стане цьому на заваді».

Манал Фоуані, в.о. Постійної представниці ПРООН в Україні, зазначила, що вона не перестає дивуватися швидкості та якості спрямованих на відновлення ініціатив, що їх впроваджує громадянське суспільство в Україні у відповідь на війну.

«Ми в ПРООН приголомшені неймовірним завзяттям українців з Маріуполя, які хоча й тимчасово втратили доступ до свого рідного міста, знайшли в собі сили активно впроваджувати важливі ініціативи для допомоги іншим переселенцям у приймаючих громадах, – зазначила пані Фоуані. – Разом із нашими стратегічними партнерами з ЄС Програма розвитку ООН продовжуватиме працювати пліч-о-пліч із населенням, що постраждало від війни. Торуючи цей нелегкий шлях разом, залучаючи фахові інституції та всіляко розвиваючи потенціал організацій громадянського суспільства, українці неодмінно стануть ще стійкішими та сильнішими».

За кошти, виділені Європейським Союзом у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, ПРООН закупила меблі та технічне обладнання для простору на суму в понад 600 000 грн (20 000 доларів США). Представники ЄС та ПРООН долучилися до церемонії офіційного відкриття центру.

Голова ГО «Небесна фортеця» Кирило Долімбаєв наголосив, що ініціатива із відкриття резиденції, в першу чергу, має на меті познайомити всіх охочих із різноманітною культурою рідного Маріуполя.

«Резиденція «Вільний Простір – Little Mariupol» у Дніпрі – це місце, де б’ється велике серце маленького Маріуполя, – сказав пан Долімбаєв. – Ми дуже хотіли створити місце, де б всі почували себе, як вдома. Маю надію, що нам це вдалося».

Довідка “Нової доби”

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.