Актуальним постає питання вивезення будівельного сміття, що складається переважно з уламків зруйнованих об’єктів. Більшість із них – не підлягають повторному використанню. Один із шляхів вирішення питання – відвозити залишки будівельних матеріалів на наявні місця накопичення твердих побутових відходів або на тимчасові майданчики для зберігання.

У Київській області над цим працює Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА у тісній співпраці з Державною екологічною інспекцією, а також Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Реалізація напрацьованих заходів в компетенції територіальних громад.

Наразі органами місцевого самоврядування вже визначено близько 50 місць тимчасового розміщення залишків будівельних конструкцій та відходів різного типу. Основна кількість таких майданчиків розташована в районах із найбільшою руйнацією об’єктів інфраструктури.

Минулого тижня в Київській облдержадміністрації відбулася нарада щодо тимчасового зберігання таких відходів. Під час заходу органам місцевого самоврядування було доручено:

– провести засідання місцевих постійно діючих комісій із питань поводження з безхазяйними відходами;
– організувати роботу з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та руйнації, спричинених бойовими діями, з найменшим негативним впливом на навколишнє природне середовище;
– за результатами роботи комісій забезпечити облік таких відходів.

Крім того, в ході наради напрацювали рекомендовані вимоги щодо розміщення місць тимчасового зберігання будівельних залишків. Серед них:

– майданчики, що мають тверде покриття та віддалені від водозаборів питних і мінеральних вод щонайменше на 50 метрів;
– на землях несільськогосподарського призначення, непридатних для ведення сільського господарства;
– на землях, не зайнятих лісами та іншими зеленими насадженнями, за межами територій водоохоронних зон, прибережних захисних смуг водних об’єктів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду та інших територій, що мають особливу природоохоронну цінність.