29 липня відбулася робоча зустріч заступників голови Київської ОВА Сергія Білецького, Віталія Власюка та Миколи Бойка з керівником Київського офісу Агентства ООН у справах біженців в Україні Крістіаном Лангехенке.

Під час наради учасники обговорили поточну ситуацію з відбудови Київщини. Віталій Власюк проінформував керівника Київського офісу Агентства ООН у справах біженців в Україні, що через бойові дії та ракетні обстріли в Київській області зруйновано або пошкоджено понад 26 тисяч об’єктів. Це житлові багатоповерхові та приватні будинки, заклади освіти та медицини, адміністративні будівлі, приватні підприємства та інша інфраструктура. 

На сьогодні в області тривають оперативні ремонтні роботи на тих об’єктах, що мають мінімальні пошкодження та можуть бути відновлені в найкоротші терміни. 

Зі свого боку Крістіан Лангехенке повідомив, що Агентство ООН у справах біженців в Україні готове підтримати 4 тисячі домогосподарств, що постраждали від війни, шляхом реалізації програми ремонту житла. Термін впровадження – до кінця 2022 року. Безпосередньо ремонтні роботи розпочнуться вже з наступного тижня. 

Крім того, він зауважив, що з початку літа вже близько 2000 будівельних комплектів, зокрема брезент, плівка для вікон, дерев’яні балки та цвяхи, були передані мешканцям Ірпеня, Бучі, Бородянки та Макарова, чиї будинки постраждали під час війни.