Завдяки підтримці Європейського Союзу Україна суттєво наблизила роботу правоохоронної системи до передових європейських та міжнародних зразків. Країна отримала велику користь від допомоги, наданої Програмою «ПРАВО-Поліція», що реалізовувалась ЮНОПС у тісній співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні з 2017 по 2022 рік. Таких висновків дійшли учасники заключного заходу «ПРАВО-Поліція», що пройшов у Києві 31 серпня 2022 року.

Програма, зокрема, сприяла підвищенню ефективності та стійкості ІТ-інфраструктури Національної поліції та Державного бюро розслідувань, передавши цим установам сучасні датацентри, що дозволяють безпечно зберігати, аналізувати й передавати слідчі дані. Українські прокурори підвищили свій рівень професіоналізму в питаннях управління персоналом, виступів у суді та зовнішньої комунікації, а система прокуратури освоїла прозорі підходи до кадрових процесів, що ґрунтуються на об’єктивній оцінці результатів роботи. Програма допомогла українським правоохоронцям у впровадженні нових концепцій взаємодії із громадами, підтримання правопорядку під час масових заходів та розслідування злочинів.

Завдяки цим змінам правоохоронна система України стала більш ефективною та націленою на потреби громадян, виходячи з розуміння того, що її робота є суспільно важливою послугою. Програма також розширила можливості поліції та інших установ щодо роботи в умовах воєнного стану, закупивши вкрай необхідні товари протягом кількох місяців після лютого 2022 року.

«Неможливо ігнорувати той факт, що українська правоохоронна система стикається з дуже серйозними викликами в контексті російської агресії. Проте так само не слід заперечувати, що її стійкість і ефективність у цих надзвичайних умовах багато в чому є наслідком реформ та постійного вдосконалення, активно підтриманого нашими іноземними партнерами», – зазначила Мері Акопян, заступниця міністра внутрішніх справ України. «Ми відчуваємо, що ЄС є одним із ключових союзників України у питанні ствердження принципу верховенства права, і ми будемо раді продовжувати наш спільний поступ».

Бюджет Програми розміром 36 мільйонів євро забезпечив українським правоохоронним органам експертну консультаційну підтримку, навчальні заходи з ряду питань, криміналістичне обладнання, індивідуальне захисне спорядження, обчислювальну техніку та професійне програмне забезпечення.