Програма «ПРАВО-Поліція», що впроваджується ЮНОПС за фінансової підтримки ЄС у тісній співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні доставила українським правоохоронним органам 13 500 індивідуальних аптечок, укомплектованих за стандартами НАТО.

Серед отримувачів – Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Державне бюро розслідувань та Офіс Генерального прокурора. Загальна вартість передачі – понад 880 тис. євро.

Внаслідок брутального вторгнення Росії українські поліцейські, прикордонники, слідчі та прокурори вимушені працювати в умовах підвищеної загрози життю та здоров’ю та можуть зазнати поранень при виконанні обов’язків. Крім цього, вони надають допомогу цивільному населенню на територіях, що потерпають від російської агресії. За таких умов існує висока ймовірність того, що самі офіцери, їхні колеги чи інші громадяни потребуватимуть домедичної допомоги. Складена відповідно до міжнародних стандартів аптечка, курс користування якою правоохоронці пройшли раніше, є критично важливим набором інструментів, що може врятувати життя. Забезпечення кожного службовця такою аптечкою – пріоритет для української влади.

«Людське життя – найвища цінність, і ми налаштовані зробити все можливе, аби врятувати життя українців», – зазначив Ксав’є Камю, Керівник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні. «Українські правоохоронці забезпечують верховенство права в надзвичайно нестабільних умовах, ризикуючи життям, тож забезпечити їх інструментами, що дозволять мінімізувати шкоду для них та для громад, у яких вони працюють, є логічним кроком для нас».

Ця передача продовжує ряд термінових поставок у межах Програми «ПРАВО-Поліція» – українські правоохоронні органи отримують різноманітне обладнання та спорядження загальною вартістю близько 8 млн євро.

«Ми віддаємо належне надзвичайній мужності та стійкості українців перед лицем брутальної агресивної війни, яку веде Росія», – зазначив Фредрік Весслау, в.о. Голови Консультативної місії ЄС. «Українські правоохоронці зараз серед тих, хто мужньо боронить майбутнє, свободу та незалежність своєї країни, ризикуючи власним життям задля безпеки інших. Критично важливо, аби вони могли надати першу допомогу собі, своїм колегам та потерпілим громадянам до прибуття парамедиків. Якісно надана домедична допомога рятує життя».

«Завдяки застосуванню термінових закупівельних процедур, увесь процес від пошуку товарів на світових ринках до їхньої доставки отримувачам вдалося пройти за кілька тижнів», – зауважила Еліза Дандрія, в.о. керівника програми «ПРАВО-Поліція» ЮНОПС. «Ми пишаємося тим, що передаємо спорядження, що може врятувати життя, і ми раді бути надійним партнером для України та Європейського Союзу. Ми докладемо всіх зусиль, аби надавати необхідну підтримку та допомагати людям покращувати умови життя, незважаючи на складні обставини».

Найбільша кількість аптечок – 6750 одиниць – призначена для Державної прикордонної служби України. Виступаючи в день отримання ДПСУ її партії аптечок, представник медичного закладу прикордонного відомства, майор медичної служби Руслан Соболевський зазначив: «Ці аптечки надзвичайно потрібні бійцям на полі бою. Склад аптечки дозволяє зупинити кровотечу, стабілізувати пораненого і врятувати життя. Всі прикордонники, вирушаючи в зону бойових дій, неодноразово проходять навчання із першої домедичної допомоги, і вони належним чином готові надавати таку допомогу всім, кому вона потрібна».

Його колега, Начальник сектору охорони здоров’я Західного регіонального управління ДПСУ, капітан медичної служби Богдан Надюк додав: «Ми надзвичайно вдячні нашим міжнародним партнерам за надання індивідуальних аптечок. Важко переоцінити важливість однотипного спорядження в зоні бойових дій –  завдяки йому наші службовці будуть впевнені в тому, які засоби є в них та товаришів, а тренування і підготовка будуть значно ефективнішими. Це не перша поставка, яку для нас здійснює Програма «ПРАВО-Поліція», і ми дуже сподіваємося на продовження співпраці».

Загальна інформація: Обладнання було закуплено в межах програми «Підтримка реформ у галузі верховенства права в Україні у сферах діяльності поліції, прокуратури та належного врядування» (ПРАВО-Поліція), що її реалізує ЮНОПС за фінансової підтримки Європейського Союзу в тісній співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні (КМЄС). Загальна мета програми — сприяти реформі системи верховенства права в Україні та впровадити передовий досвід ЄС та інших країн у цій галузі. «ПРАВО-Поліція» протягом своєї діяльності забезпечувала для правоохоронних органів України експертні консультації, спеціалізоване навчання з різноманітних питань, спеціалізоване криміналістичне обладнання та захисне спорядження, транспортні засоби, ІТ обладнання, рішення та системи. Після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну до планів Програми «ПРАВО-Поліція» було внесено зміни – вона переорієнтувалась на надання екстреної допомоги правоохоронним органам, що сприятиме подальшому виконанню їхніх функцій із підтримання безпеки та правопорядку на благо громадян України. Протягом кількох місяців після 24 лютого 2022 року українські правоохоронці отримали засоби пересування та комунікації, а також захисне спорядження загальною вартістю понад 8 000 000 євро.