Українці можуть отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках, які мають договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Вартість відпущених пацієнтам ліків аптекам відшкодовує держава.

В Україні вже понад 3,6 млн пацієнтів користуються програмою «Доступні ліки». З початку 2022 року аптечні заклади, які беруть участь у програмі, отримали відшкодування від НСЗУ за відпущені лікарські засоби, включаючи препарати інсуліну, на близько 1,5 млрд грн.

Наразі до програми реімбурсації (відшкодування) входить 401 лікарський засіб. Серед них: лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового діабету (включно з препаратами інсуліну), розладів психіки та поведінки, епілепсії, бронхіальної астми та нецукрового діабету.
Нещодавно програму реімбурсації було розширено двома препаратами проти хронічних обструктивних захворювань легень.

Нагадуємо, що під час дії воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти – виходячи із наявних технічних можливостей.

На аптеках, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», є відповідна позначка – це наліпка на вхідних дверях із текстом «Тут є Доступні ліки».

Знайти найближчу аптеку з «доступними ліками» допоможуть працівники контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.