• Україна отримала перші виплати в розмірі 500 млн євро негайної допомоги для задоволення невідкладних потреб.
  • Ці кошти є частиною другого пакету Екстрених заходів солідарності від ЄІБ на суму 1,59 млрд євро, розробленого у тісній співпраці з Європейською комісією.
  • Перший пакет екстреної підтримки розміром 668 млн євро був повністю перерахований протягом місяця після початку повномасштабної та неспровокованої війни Росії проти України.

Вчора Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк ЄС, здійснив перші виплати в межах пакету Екстрених заходів солідарності на суму 1,59 млрд євро, підкріпленого гарантією ЄС.

Перші виплати у розмірі 500 млн євро допоможуть українському уряду покрити першочергові короткострокові фінансові потреби, забезпечити терміновий ремонт пошкоджених доріг, мостів і залізничної інфраструктури. Кошти також слугуватимуть підтримкою для стратегічних державних підприємств «Укравтодор» та «Укрзалізниця». Ремонт залізничного сполучення, доріг і мостів допоможе Україні продовжувати перевезення людей, вантажу та зерна. Оскільки Україна — один із найбільших експортерів зерна у світі, ці надважливі заходи сприятимуть відновленню економіки країни та покращенню сполучення із ЄС.

Пакет підтримки в межах Екстрених заходів солідарності від ЄІБ розміром 1,59 млрд євро, що підкріплений гарантіями з бюджету ЄС, складається з двох блоків:

  • Негайна підтримка на загальну суму 1,05 млрд євро, з яких пів мільярда було перераховано 14 вересня 2022 р. Подальші виплати заплановані на найближчі дні.
  • Відновлення проєктів, які ЄІБ фінансує в Україні, на загальну суму 540 млн євро. Фінансування цих проєктів відбуватиметься по мірі їх виконання.
Вернер Хойєр. Фото Нова Доба

Президент ЄІБ Вернер Хойєр сказав: «Разом із нашими партнерами ЄС наша підтримка та солідарність з Україною залишаються непохитними. Ми виплатили 500 млн євро в межах нашого другого пакету Екстрених заходів солідарності розміром 1,59 млрд євро. Цей екстрений пакет був підготовлений спільно з Європейською комісією, аби допомогти Україні задовольнити її невідкладні фінансові потреби — від ремонту інфраструктурних мереж до надання базових послуг населенню. Ми тісно співпрацюємо з урядом України, щоби гарантувати, що країна може надалі виконувати та відновлювати свої найважливіші функції перед обличчям таких величезних викликів та страждань».

Валдіс Домбровскіс. Фото: Нова Доба

Валдіс Домбровскіс, виконавчий віцепрезидент Європейської комісії, відповідальний за стратегію «Економіка, що працює для людей», сказав: «Перша виплата з пакету підтримки на суму 1,59 млрд євро, що був нещодавно схвалений ЄІБ та підкріплений гарантіями ЄС, матиме реальний вплив на ситуацію на місцях в Україні. Кошти допоможуть країні задовольнити найнагальніші фінансові потреби та відремонтувати ключову дорожню та залізничну інфраструктуру, пошкоджену внаслідок агресії Росії. Ця підтримка надважлива для народу та економіки України. Перший платіж у розмірі 500 млн євро є свідченням непохитної відданості ЄС підтримувати Україну – подальші виплати відповідно до цього зобов’язання очікуються цього місяця».

Сергій Марченко. Фото РБК-Україна

Міністр фінансів України Сергій Марченко сказав: «Ми вдячні ЄС та його банку, ЄІБ, за солідарність з Україною. Ваша постійна підтримка має велике значення для народу України, економічної стабільності та загальної стійкості країни. Отримані перші транші з пакету Екстрених заходів солідарності від ЄІБ на суму 1,59 млрд євро допоможуть країні відновити пошкоджену критично важливу інфраструктуру, включно з мережею автомобільних та залізничних шляхів».

З початку агресивної війни Росії, держави-члени ЄС та європейські фінансові інституції залишаються згуртованими у своїй непохитній підтримці України та діють відповідно до консолідованого підходу Team Europe. Дізнатися докладніше про надану допомогу можна на вебсторінці Єврокомісії та на вебсторінці ЄІБ.

Контакти для преси

Ольга Сушицькаo.sushytska@eib.org, тел.: +352 691 289108

Вебсайт: www.eib.org/press – press@eib.org

Veerle Nuytsveerle.nuyts@ec.europa.eu, тел.: +32 229 96302