Для військовослужбовців 43-ї бригади Сухопутних військ ЗС України (дислокується у с. Дівички), які виконують завдання в районі проведення Операції об’єднаних сил, установлено розбірний спортивний зал. На сьогодні – це одна з перших спортивних конструкцій такого типу на Сході України, повідомляє газета «Народна армія».

Розбірний спортивний зал може бути завдовжки від 10 до 20 м. Його легко й швидко можна розгорнути в польових умовах. Новий намет відрізняється від старого не лише матеріалом, з якого його виготовлено, а й сучасною конструкцією. Його форма збільшує корисну площу, що дає змогу розмістити більше тренажерів і збільшити пропускну спроможність. Заняття в такому спортзалі можна проводити за будь-яких погодних умов та будь-якої пори року, і ця умова ключова. Коли низькі температури, зал доукомплектовують дизельним генератором для обігріву та освітлення, а також для роботи душової.

Розбірний спортивний зал – це один із пілотних проектів, який ініціював заступник начальника з фізичної підготовки та спорту Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Ігор Боринський. Він докладає чимало зусиль до модернізації армійської бази.

– Ми ретельно розглянули всі варіанти польового спортзалу й зупинилися на наметі, оскільки він найпрактичніший. Фізична підготовка – це один з елементів бойової підготовки, їй треба приділяти максимум уваги, тож без належної бази не обійтися. Крім того, заняття спортом є одним з елементів психологічної реабілітації. Відомо, що фізичні вправи знімають із людини психічне напруження та є профілактикою захворювань опорно-рухового апарату, – зазначає начальник фізичної підготовки та спорту КСВ ЗС України полковник Ігор Шлямар.

За словами Ігоря Шлямара, у царині фізичної підготовки армії триває реформа, як і в цілому у війську. Зокрема, змінено базовий підхід до виконання нормативів. Ретельно вивчають досвід країн-членів НАТО. У найближчому майбутньому заплановано побудувати фізично-оздоровчі комплекси для бригад у пунктах постійної дислокації. Таким чином, Українська армія матиме змогу вийти на якісно новий рівень забезпечення фізичної підготовки. І якщо на початковому етапі конфлікту на Донбасі фізична підготовка трималася на ентузіастах, які самотужки виготовляли спортивний інвентар, то нині в ЗС України започатковано програму, у рамках якої ці заходи реалізовуватимуть системно.