Європейська Комісія оголошує спеціальний конкурс для України в рамках річної робочої програми «Креативна Європа» на 2023 рік. Загалом 5 мільйонів євро буде виділено на підтримку українських митців і культурних організацій у їхній власній країні або в будь-якій країні-учасниці програми задля сприяння повоєнному відновленню українського культурної та творчої галузей.

Комісарка ЄС з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель підкреслила: «Культурне самовираження та доступ до культури є невід’ємними складовими нашого життя. Вони допомагають нам впоратися з травматичними наслідками подій, розвивати індивідуальну та колективну стійкість і дають нам інструменти для взаєморозуміння. Мені дуже приємно усвідомлювати, що ми можемо допомогти українцям, які через війну вимушено були переміщені в межах України або переїхали до однієї з країн-учасниць «Креативної Європи», отримати доступ до культури».

В рамках спеціального конкурсу буде відібрано три проєкти для фінансування, які керуватимуться консорціумами, створеними в країнах, асоційованих з програмою «Креативна Європа», а також українськими організаціями, які надаватимуть суб-гранти на невеликі ініціативи, що будуть реалізовуватися на початковому рівні. Конкурс буде відкритим до 29 листопада 2022 року.