Проблемні питання роботи закладів сфери гостинності обговорили 3 жовтня під час засідання круглого столу «Заклади розміщення Київщини: перспективи, загрози та виклики у сфері гостинності». Захід організував Департамент культури і туризму Київської ОВА.

Участь взяли представники готельно-ресторанних комплексів, баз відпочинку, готелів, хостелів, глемпінгів. Зокрема це представники мережі готелів «Вишеград» (туристичний кластер Вишгородщини), ТОВ «Івент Парк», ТОВ «Стрілецький клуб Сталкера», заміського комплексу «Platium Spa&Resort», ТОВ «КОМПАНІЯ «ТМА», Ukrainian Hotel & Resort Association, Vertex Hotel Group, ТОВ «ДОЗ СТ «Чайка», ТОВ «Престиж», комплекс «Собі Клаб».

Проведення круглого столу ініціювали тому, що після окупації російськими військами Київської області навесні значна частина заміських готелів не відкрилася, багато з них повністю зруйновані. Проте ті, що функціонують, допомагають державі в подоланні викликів, зокрема й у розміщенні ВПО.

Від початку повномасштабної війни в готелях України у структурі гостей переважали дві категорії. Перша – внутрішньо переміщені особи, які тимчасово проживали в закладах розміщення і потім повертались додому або знаходили постійне житло в новому місті. Друга категорія – представники ЗМІ, дипломатичні делегації, міжнародні волонтерські організації тощо. Спостерігався також попит від компаній і дипломатичних установ, що релокували свої команди в безпечніші області.

Також наприкінці вересня Департамент культури і туризму Київської ОВА провів опитування 20 закладів розміщення Київщини. Згідно з відповідями в разі екстреної необхідності опитані заклади готові розмістити сумарно щонайменше 270 вимушених переселенців чи евакуйованих.

Крім того, під час зустрічі відзначили подяками команду мережі PLATIUM SPA&Resort та мережі готелів «Вишеград» за надання прихистку внутрішньо переміщеним особам. Так, мережа PLATIUM SPA&Resort прийняла близько 1800 людей. А в мережі готелів «Вишеград» і на сьогоднішній день проживають 145 вимушено переселенців, які знайшли прихисток на Київщині, рятуючись від війни.

Крім того, під час круглого столу з представниками закладів розміщення обговорювали виклики, що постають перед власниками бізнесу: відтік персоналу, порушення ланцюгів постачання, комендантська година, повітряні тривоги, оповіщення гостей, облаштування укриттів тощо.