(EUMAMUkraine), аби продовжувати підтримувати Україну у нинішній російській загарбницькій війні. Метою місії, офіційно започаткованої 17 жовтня 2022 року, є посилення військових спроможностей Збройних Сил України задля захисту територіальної цілісності і суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення. EUMAM Ukraine має невиконавчий мандат на проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 000 військовослужбовців Збройних сил України в різних місцях на території держав-членів ЄС.

Командувачем місії буде Директор Управління з військового планування та проведення (Military Planning and Conduct Capability, MPCC), віцеадмірал Ерве Блежан(Hervé Bléjean).

Окрім того, Рада ЄС схвалила надання допомоги в межах Європейського фонду миру (EPF) обсягом 16 мільйонів євро для підтримки розбудови потенціалу Збройних Сил України в межах Місії ЄС з військової допомоги. І сама місія, і цей допоміжний захід розроблено з урахуванням операційних потреб України та фінансуватиме надання державами-членами ЄС:

  • боєприпасів, військового обладнання та платформ, призначених для запуску летальної зброї;
  • транспортування, зберігання, технічного обслуговування та ремонту обладнання, що фінансується в межах наданої допомоги.

Цей допоміжний захід триватиме 24 місяці та доповнює послідовні внески ЄС для України в межах Європейського фонду миру, які наразі становлять понад 3,1 мільярда євро.

Європейський Союз вкотре висловлює свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також її законного права захищати себе від російської агресії. ЄС твердо підтримує Україну і продовжуватиме надавати військову, економічну, соціальну та фінансову підтримку стільки, скільки буде потрібно.

Контекст

17 жовтня 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення щодо створення Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine) з початковою тривалістю два роки. Місія є безпосередньою відповіддю на запит України, адресований Високому представнику ЄС. Вона має намір забезпечити індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку Збройних Сил України, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів, які проводять таку підготовку.

Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року задля фінансування всіх дій Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС (Common Foreign and Security Policy, CFSP) у сфері безпеки та оборони з метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки і стабільності. Зокрема, Європейський фонд миру дозволяє ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до ЄС, а також регіональних і міжнародних організацій, пов’язаних із військовими та оборонними питаннями. Попередні допоміжні заходи для України в рамках Європейського фонду миру були погоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня та 17 жовтня 2022 року.

• Місія ЄС з допомоги Україні (EUMAM), веб-сайт Європейської служби зовнішніх справ

• Україна: ЄС створює місію військової допомоги задля подальшої підтримки Збройних Сил України (пресреліз, 17 жовтня 2022 р.)

• Україна: Рада схвалила подальшу підтримку в рамках Європейського фонду миру (пресреліз, 17 жовтня 2022 р.)

• Європейський фонд миру (довідкова інформація)

• Відповідь ЄС на вторгнення Росії в Україну (довідкова інформація)