Понад 66 мільйонів євро на транскордонне співробітництво з Україною будуть доступні в рамках першої програми транскордонного співробітництва, ухваленої Єврокомісією: Interreg NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Програма розрахована на 2021-2027 роки. Завдяки цій Політиці згуртуваннятри держави-члени ЄС (Угорщина, Словаччина та Румунія) та Україна працюватимуть разом для забезпечення рівного доступу до медичної допомоги та підвищення стійкості своїх систем охорони здоров’я. Програма також забезпечить підтримку сталих рішень для адаптації до змін клімату та запобігання ризикам виникнення катастроф. Країни-учасниці також співпрацюватимуть за напрямками захисту природи, розвитку зеленої інфраструктури та покращення умов для сталого туризму.

Єврокомісарка з питань згуртуваннята реформ Еліза Феррейра наголосила: «Ця програма є частиною загальної підтримки та непохитної солідарності ЄС з Україною. У рамках Політики згуртуванняпрограма Interreg допоможе Україні та державам-членам ЄС, які межують з нею, протистояти спільним викликам і використовувати спільні можливості. Україна є частиною європейської родини, і це ще одна чітка ознака нашої співпраці на спільному шляху вперед».

Програма також сприятиме узгодженню стандартів держав-членів ЄС та України щодо ефективного державного управління. Проекти сприятимуть правовому та адміністративному співробітництву для вирішення спільних проблем у прикордонних регіонах, сприяючи співпраці між громадянами, організаціями громадянського суспільства та органами влади. На програми співпраці Interreg NEXT протягом 2021-2027 років виділено 1,1 мільярда євро з Європейського фонду регіонального розвитку (ERDF), Інструменту ЄС з питань сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва (NDICI) та Інструменту допомоги ЄС на етапі підготовки до вступу (IPA). На період 2021-2027 років майже 600 мільйонів євро буде надано для реалізації п’яти програмам Interreg з метою підтримки заходів транскордонного та транснаціонального співробітництва між державами-членами ЄС та Україною.