За статистикою 93% відходів в Україні потрапляє на звалища. Сьогодні 6 тисяч офіційних сміттєзвалищ займають площу близько 9 тис. га. Разом це приблизно відповідає площі міста Хмельницький. Також існують несанкціоновані звалища, яких налічується близько 26,6 тис.

Українці вже давно взяли курс до екологічно відповідального життя і продовжують йти цим шляхом, попри війну. Одна з екологічних звичок сьогодення — сортування вторинної сировини.

Всеукраїнський молодіжний рух «Let`s do it Ukraine» закликає: користуватись багаторазовим, сортувати, переробляти та відповідально споживати. Це все для того, аби створити в Україні культуру чистоти та правильного поводження з відходами. 

«Let`s do it Ukraine» запрошує українців долучитися до дистанційних заходів роздільного збору відходів та зменшення використання поліетилену в повсякденному житті. Участь можуть брати як учнівська молодь, так і пересічні громадяни.

Із 5 листопада по 30 листопада 2022 року – Всеукраїнський щорічний проект «Мішечок». Організатори закликають шити екомішечки для користування в побуті. У рамках проекту запланований індивідуальний та колективний конкурс і призи. Для колективних учасників додатково необхідно ознайомитися з положенням та заповнити анкету за посиланням до 30 листопада включно! Переможців оголосять 2 грудня 2022 року в новинах на сайті.

Із 15 листопада по 3 грудня 2022 року – Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини. У рамках проекту заплановані тренінги, марафон роздільного збору відходів із конкурсною основою серед закладів загальної середньої та позашкільної освіти. 

Усі проекти будуть реалізовуватися дистанційно, передбачають конкурсні етапи та цінні подарунки для найактивніших учасників, переможців. Детальний опис, положення, форми реєстрації та кінцеві дати подачі заявок учасників і результати конкурсів можна знайти тут.