Матеріали номеру:

❓❗Суспільно корисні роботи на Київщині стартували наприкінці жовтня. До Армії відновлення долучилися вже майже 300 осіб. Відповідні договори вже укладені з 25 комунальними підприємствами регіону. Такі роботи під час воєнного стану мають відновити повноцінне функціонування інфраструктури громади та її безпеки. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу та є джерелом додаткового прибутку, а також засобом переходу до постійного працевлаштування…. (детально в друкованому випуску “Нової доби”)

❓❗Ваучер на навчання – це документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні  в  навчальних закладах чи в роботодавця. Ви можете отримати ваучер:

  • якщо ваш вік перетнув позначку 45-ти, ви маєте страховий стаж не менше 15-ти років, однак ви ще не набули пенсійного віку;
  • якщо ви звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-      виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров’я;
  • якщо ви звільнені з військової служби після участі АТО/ООС та не набули права на пенсію;
  • якщо ви є внутрішньо переміщеною особою і для вас відсутня підходяща робота.
  • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • особи, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії.(детально в друкованому випуску “Нової доби”)

❓❗Смерть кожного захисника чи захисниці це велика втрата для України та родини. Тому ще 28 лютого Уряд прийняв рішення про виплату допомоги родинам загиблих, щоб принаймні зняти з них можливий фінансовий тягар. Однак велика кількість громадян та громадянок все ще не знає про те, як отримати допомогу від держави, або ж губиться на бюрократичному шляху. Громадська організація “Центр спільних дій” випустила коротке відео-експлейнер, де простими словами пояснює: 

  • Яку суму отримують родичі загиблих захисників?
  • Які документи для цього потрібні та куди звертатися?
  • Чи має право на виплату партнер з цивільного шлюбу чи дальні родичі?
  • Які правила отримання виплати за тих, хто зник безвісті?

Пропонуємо вам поділитися підготовленим нами текстом та відео з вашими читачами. Тема досить важка, однак вона вкрай важлива. І буде добре, якщо в якомога більшої кількості постраждалих українців та українок не виникатиме проблем із отриманням такої важливої підтримки. 

🧡 “На війні в мені померла дівчинка”: “Пташка” з Азовсталі виступила із сильною промовою у Європарламенті

Днями у Європарламенті пройшла виставка звільненого з російського полону захисника з Азовсталі Дмитра Козацького, на позивний “Орест”. 

Разом з ним свою роботу презентували українські митці Костянтин та Влада Ліберови на виставці “Світло переможе” (The Light will win). Фотохудожники зазнімкували, який вигляд мав Дмитро Козацький одразу після звільнення з російського полону. Це був фотодоказ нелюдського ставлення росіян і тортур у неволі.

Частина виставки з роботами “Ореста” показувала будні захисників Маріуполя та цивільних, котрі разом знайшли прихисток на заводі оточеного й окупованого міста. Протягом квітня-червня фотограф був “Очима Азовсталі”. Публікував знімки, аби показати, що там відбувалося. В день виходу із території оточеного заводу захисник опублікував фото на своєму акаунті у твіттер і просив, аби ці фото поширювали якомога більше.