Riy Military Sleeping System (RiyMSS) – спальна система, над розробкою якої волонтери благодійного фонду “Рій” працювали три місяці. Вона призначена для військових, які часто змінюють дислокацію та змушені спати поза приміщеннями. Вартість однієї системи – 5 тис. грн, що втричі дешевше, ніж імпортні подібної якості. До того ж, отримати її українські захисники можуть вже протягом місяця, замість півроку – стільки часу треба для бронювання, купівлі та пересилки в Україну іноземних військових спальників. 

Спальна система складається із трьох елементів, які в комплексі забезпечують максимальний комфорт для військового:

  • вологовідштовхуючого зимового спального мішка;
  • водонепроникного чохла на спальний мішок;
  • теплоізолюючого каремату.

Туристичні спальники зараз чи не єдина альтернатива RiyMSS, але далеко не найоптимальніша – каже Діана Ільницька, засновниця благодійного фонду “РІЙ” та одна з ідейних натхненниць проєкту: 

«Туристичні спальники не лише яскраві, що є мінусом в умовах дотримання маскування, але й мають іншу конструкцію. Туристу не потрібно спати в повному бойовому обмундируванні, а військові, натомість, не завжди можуть навіть роззутися. Крім того, для них можливість швидко вибратись із “ліжка” може бути межею між життям і смертю”. 

В процесі розробки спальної системи волонтери детально вивчили технічні характеристики спальників за стандартами НАТО і спільно з українським виробником туристичного спорядження розробили RiyMSS. За основу взяли спальний мішок українського виробництва і удосконалили конструкцію керуючись рекомендаціями військових, технологів і навіть альпіністів. Свою спальну систему також тестували в польових умовах. Наразі спальні системи RiyMSS отримали схвалення у Командування логістики Командування Сухопутних військ Збройних Сил України. Вже зараз є запити на спальну систему від 23 підрозділів ЗСУ.   

Погодні умови та наближення холодів не дають можливості затягувати процес виробництва – зараз невідкладно потрібні як кошти для оплати виробництва спальних систем, так і підрядники, щоб масштабувати їх виготовлення. Мета волонтерів – виготовити для захисників 5000 спальних систем, для цього потрібно зібрати 25 млн грн. Сума чимала, тож закликають усіх небайдужих підтримати збір.

Також волонтери запрошують виробників та інші організації до співпраці – готові поділитись технологією та досвідом заради забезпечення воїнів надійними спальними системами. 

Детальніше про технічні характеристики спальних систем: https://cutt.ly/eNxZyAO

Зробити благодійний внесок   https://cutt.ly/nCP5J1z

Подати заявку на отримання військовим спальних систем: https://forms.gle/wB9dyxk2EbH22EtM8