На тлі падіння температури в Україні нижче нуля та прогнозів щодо подальшого похолодання Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні збільшує  зусилля, аби допомогти внутрішньо переміщеним та постраждалим від війни особам пережити холодні погодні умови. Завдяки гуманітарному фінансуванню Європейського Союзу МОМ надасть багатосекторну допомогу понад 700 тисячам українців  упродовж зимових місяців, які стануть найскладнішою порою року для країни.

Підтримка МОМ у підготовці до зимового періоду, яка стала можливою завдяки фінансуванню ЄС, включає ремонти колективних центрів для переміщених осіб, покращення систем водопостачання, водовідведення та опалення, ремонт пошкоджених будинків, а також забезпечення теплими ковдрами, постільною білизною, матрацами та засобами гігієни. Програма також передбачає надання твердого палива та грошової допомоги, завдяки якій люди матимуть гнучкі засоби для існування взимку. Це фінансування також дасть змогу МОМ забезпечити наявність критично важливих засобів, і таким чином гарантувати, що допомога й надалі надходитиме до постраждалого від війни населення, а також підтримати партнерські організації, які реагують на нагальні потреби на місцях.  

Загалом мобільні бригади здійснять ремонти у 375 колективних центрах та соціальних установах, де буде покращено теплоізоляцію, полагоджено дахи, що протікають, замінено розбиті вікна та непрацюючі радіатори опалення, а також встановлено додаткові душові. МОМ відремонтує 5 800 приватних будинків і розповсюдить набори для екстреного ремонту житла, щоб родини могли самостійно виконати необхідні роботи. Допомагаючи людям залишатися у теплі під час холодів, МОМ забезпечить їх твердим паливом. Будівельні матеріали та генератори будуть надані адміністраціям у районах, де нещодавно було відновлено контроль Уряду України.

«Переміщені та постраждалі від війни особи зіткнуться з новими викликами, які зростатимуть, оскільки війна перейшла у затяжний період, а зима охопила Україну. Наш пріоритет — підтримати теплі, безпечні та гідні умови, щоб допомогти людям пережити наступні кілька місяців», — сказав Ан Нгуєн, Голова Представництва МОМ в Україні.

«Уразливі верстви населення України переживають найважчу зиму. Оскільки атаки тривають, залишаючи мільйони осіб без надійного доступу до електрики, опалення та води, наші гуманітарні партнери, зокрема МОМ, продовжують працювати над задоволенням найнагальніших потреб», — зазначила Клаудія Амарал, очільниця офісу Генерального Директорату Єврокомісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO) в Україні.

За даними Управління ООН з координації гуманітарних справ (ОСНА), близько 18 мільйонів українців, або 40% населення країни, потребують гуманітарної допомоги. Постійні атаки на критично важливу інфраструктуру України посилили руйнівний вплив війни та ризики для найбільш постраждалих людей.

Останнє опитування МОМ засвідчило, що попри численні атаки на енергетичну й теплову інфраструктуру країни, українці збираються зимувати у своїх теперішніх місцях проживання. Лише 7% відсотків опитаних по всій країні активно розглядають можливість виїхати в інше місце. Водночас приватні ресурси для виживання виснажуються, адже 43% домогосподарств в Україні вичерпали свої заощадження.

За додатковою інформацією звертайтеся до Варвари Жлуктенко, vzhluktenko@iom.int, +38 067 447 97 92.