Український ветеранський фонд проводив дві конкурсних програми макрофінансування ветеранського бізнесу Варто. Переможцями стали 53 ветеранських бізнеси. Загальна сума фінансування за контрактами становить 49 мільйонів гривень.

Станом на 30 грудня 2022 року ветерани вже отримали понад 20 мільйонів гривень фінансування для розвитку бізнесу. Решту коштів Фонд виплачуватиме поетапно, після звітування про витрати.

Трохи статистики

17% серед переможців двох програм Варто – власники закладів харчування. Це найбільший відсоток з-поміж усіх сфер. Дев’ять переможців-ветеранів розвивають ресторани, кафе і навіть ятки з приготуванням вуличної їжі.

На другому місці – виробники продуктів харчування. Їх семеро, або ж 13,2%. Виробництво залучає багато працівників, а ще має ланцюжки логістики для купівлі сировини та продажу готових товарів. Таким чином залучається більша кількість людей, які отримують прибуток.

Третє місце між собою ділять представники агросфери та ті, кого ми зарахували до виробників товарів оборонно-промислового комплексу (ОПК). У розподілі по 9,4% переможців.

Щодо регіонального розподілу учасників, найбільша кількість проєктів надійшла з Києва та області – 16 підприємств. Друге місце між собою поділили Івано-Франківська та Черкаська області. Звідти по 5 ветеранів-підприємців стали переможцями програми Варто. Третє місце за кількістю переможців посіли Вінницька, Львівська та Полтавська області.

Нагадуємо, що наразі триває програма мікрофінансування від УВФ, за якою ветерани, їхні близькі родичі, родини полеглих захисників та захисниць можуть отримати до 20 тисяч гривень відшкодування на товари й обладнання для розвитку бізнесу. Деталі за посиланням: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/ 

Більше інформації про підсумки двох програм Варто у колонці Наталі Калмикової, виконавчої директорки Українського ветеранського фонду: https://www.pravda.com.ua/columns/2022/12/30/7382583/