Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу передала побутову техніку для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб із охоплених війною населених пунктів та нещодавно звільнених територій України, які проживають у гуртожитках навчальних закладів Харкова.

Понад 270 одиниць побутової техніки, зокрема електричні плити, холодильники, мікрохвильовки, водонагрівачі, пральні машини й електрочайники, передали чотирьом університетам, у яких загалом проживає понад 1 000 вимушених переселенців. Крім того, ПРООН спільно з Європейським Союзом вже поставили 18 генераторів у харківські «пункти незламності» та навчальні заклади, а також вісім станцій Starlink, щоби забезпечити безперебійне інтернет-підключення в ці складні часи.

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне зазначив, що Європейський Союз визначив підговку до зими першочерговим завданням ще декілька місяців тому. «Мільйони українців, які змушені були тікати від жорстокості війни, залишивши свої домівки, потребують всебічної допомоги. Техніка, яку ми передали харківським установам, є важливою для підтримки місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб під час складної зими, яка ще попереду, – додав він. – Ми захоплюємося неймовірною гостинністю та відданістю приймаючих громад по всій Україні та запевняємо, що готові підтримувати їхні зусилля, спрямовані на відновлення України».

Виконувач обов’язків Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє зауважив, що ця передача побутової техніки є частиною негайного реагування ПРООН на заклик Уряду України підтримати Харківську область у підготовці до зими. «Маючи надійну підтримку з боку Європейського Союзу, ми в ПРООН пишаємося тим, що є стратегічними партнерами Харківської обласної адміністрації, місцевих університетів та соціальних установ у їхніх зусиллях приймати переселенців із постраждалих від війни громад, – додав він. – Наша стратегічна співпраця продовжиться і наступного року, оскільки ми маємо значні плани щодо посилення стійкості та якнайшвидшого відновлення громад Харківщини».

Обладнання придбано й доставлено за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.orgBACK TO TOP

EU Flag