З усіх антикорупційних органів українці найвище оцінили роботу НАБУ та ДБР, 3,05 та 3,08 бали відповідно, по п’ятибальній шкалі. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» 17-18 січня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology».

На запитання «Чи задовольняє вас те, як працює «стара» система судово-правоохоронних органів в цілому?» 14,4% українців відповіли ствердно: 5,4% відповіли «так», 9% – «скоріше так». Більшість опитаних (57,9%) не задоволені роботою судово-правоохоронних органів: 27,4% відповіли «скоріше ні», 30,5% – «ні». Не визначилися з відповіддю 27,7% опитаних.

Відповідаючи на запитання «Як ви оцінюєте за п’ятибальною шкалою роботу наступних антикорупційних органів: САП, ДБР, НАЗК, НАБУ, (1 – мінімальна оцінка, 5 – максимальна)?», найвищу оцінку в 3,08 бали респонденти поставили Державному бюро розслідувань. На другому місці з 3,05 балами Національне антикорупційне бюро. Далі йдуть Національне агентство з питань запобігання корупції – 2,94 бали і Спеціалізована антикорупційна прокуратура – 2,87 бали.

Щодо довіри до антикорупційних органів за п’ятибальною шкалою, то найвищу оцінку отримало Державне бюро розслідувань – 3,1 бали. Національне антикорупційне бюро отримало 2,98 бали, Національне агентство з питань запобігання корупції – 2,85 бали і на останньому місці у рейтингу довіри Спеціалізована антикорупційна прокуратура – 2,84 бали.

Відповідаючи на  запитання «Як ви вважаєте, чи змінився рівень корупції в Україні за період з 24 лютого 2022 року?», 42,4% респондентів сказали, що збільшився, а 35,1% – що зменшився. Не визначилися з відповіддю 22,6% опитаних.

На думку директора компанії «Active Group» Олександра Познія, опитування показало, що є великий суспільний запит на ефективну роботу антикорупційних органів. Більшість респондентів (57,9%)  негативно ставляться до «старої» системи та покладають великі надії саме на новостворені органи, до яких слід віднести ДБР, НАБУ, НАЗК та САП. 37,5% опитаних беззаперечно готові довіряти «новим» органами у той час, як 27,4% – навпаки – не готові довіряти повністю. «Корупція залишається однією з ключових проблем України навіть на тлі повномасштабного вторгнення рф. Відповідно, боротьба з корупцією стає другим (після перемоги над загарбником) завданням, яке українці озвучують владі. На цьому фоні також присутні істотні очікування щодо ефективної роботи «нових» антикорупційних органів, про що говорить їх відносно висока оцінка,» – резюмував Олександр Позній.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження здійснено компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 17-18 січня 2023 р. Приєднатись до онлайн-панелі SunFlower Sociology та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.