Переважна більшість українців (понад 80%) оцінили внесок волонтерів в успіхи ЗСУ та у підтримку внутрішньо переміщених осіб як ключовий або важливий. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» 26-27 січня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». 

Оцінюючи внесок волонтерів в успіхи ЗСУ, третина (37,3%) респондентів назвали його ключовим і 50,8% – важливим. 6,6% відповіли, що внесок значний, але не принциповий. 1% опитаних вважає, що внеску практично немає і 4,3% не визначилися із відповіддю. 

Щодо підтримки волонтерами внутрішньо переміщених осіб, то чверть респондентів (25,2%) назвали внесок волонтерів ключовим, 56,4% – важливим, 8,2% – значним, але не принциповим. 1,8% опитаних вважають цей внесок незначним, 1,2% сказали, що внеску практично немає, а 7,2% не визначилися щодо відповіді.

Відповідаючи на запитання «Волонтери повинні робити свою справу «тихо» чи максимально висвітлювати свою діяльність?», 17,4% українців обрали відповідь «виключно тихо». Майже половина опитаних (48,6%) сказали, що волонтери мають трохи висвітлювати свою діяльність, а 23,2% – сильно висвітлювати. 10,9% опитаних не визначилися із відповіддю.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження здійснено компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 26-27 січня 2023 р. 

Приєднатись до онлайн-панелі SunFlower Sociology та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.