Бездіяльність, що призвела до багатомільйонних втрат державних ресурсів. Такий сумний висновок напрошується після ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Сервіс» за п’ятирічний період (із травня-2017 по червень-2022). За результатами контрольного заходу, проведеного фахівцями Північного офісу Держаудитслужби, було встановлено грубі порушення норм законодавства у розмірі понад 202,55 млн грн. З цієї суми прямі збитки перевищили 184 млн грн.

О.Карабанов. Фото з Інтернет

«Під час контрольного заходу встановлено, що посадові особи ДП «Сервіс» не забезпечили належний контроль за виконанням фрахтувальником «Evial Business LP» страхування траулера «Іван Голубець» від морських та воєнних ризиків. Як наслідок, після загибелі цього корабля (яке затонуло в липні 2019 року) державне підприємство взагалі не отримало страхову суму – 156,18 млн гривень», – повідомив начальник Північного офісу Держаудитслужби Олександр Карабанов.

Крім того, через не вжиття своєчасних заходів претензійно-позовного характеру  (щодо стягнення дебіторської заборгованості за надані ДП «Сервіс» послуги) спливли строки стягнення, що призвело до втрати боржників у зобов’язанні щодо розрахункових операцій на загальну суму 21,94 млн гривень.

За рахунок коштів ДП «Сервіс» здійснювались ремонтно-будівельні роботи в орендованих приміщеннях без передбачених у фінансових планах таких витрат та рішень орендодавця і балансоутримувача на проведення відповідних поліпшень будівель. Внаслідок цього підприємство втратило право на зарахування понесених витрат в рахунок орендної плати. Це призвело до покриття витрат юридичних осіб всупереч законодавству  на  суму 3,09 млн гривень.

Під час проведення інвентаризації матеріальних цінностей встановлено нестачу необоротних активів на загальну суму 2,34 млн грн. Також встановлено інші порушення, що призвели до втрат матеріальних та фінансових ресурсів: проведення виплат премій та матеріальної допомоги працівникам з порушенням законодавства на загальну суму 0,62 млн грн; проведення зайвих витрат внаслідок завищення обсягу наданих комунальних послуг на суму 0,20 млн грн; здійснення витрат на благодійну допомогу на суму 0,14 млн грн (яка фінансовим планом не передбачена); проведення витрат підзвітних коштів при відсутності належного документального підтвердження на суму 0,05 млн гривень.

Ревізією встановлено наявність в обліку кредиторської заборгованості із терміном позовної давності, по якій від контрагентів претензії і позови до ДП «Сервіс» не пред’являлись. Це призвело до завищення зобов’язань по розрахунках з юридичними особами на загальну суму 17,31 млн грн. Також встановлено факти здійснення витрат на консалтингові, юридичні та інформаційно-консультаційні послуги у розмірі більшому, аніж передбачено фінансовим планом на загальну суму 0,63 млн. грн (всупереч вимог Господарського кодексу України).

Об’єкту контролю направлено вимогу щодо повного відшкодування виявлених порушень та забезпечення вжиття відповідних заходів з метою недопущення таких порушень у подальшому.

Матеріали ревізії ДП «Сервіс» вже передані до Головного слідчого управління Національної поліції України. Зважаючи на завдані збитки, винуватці відповідатимуть перед законом.