Як підтримати переселенців і допомогти їм налагодити життя у новій громаді? Які інструменти адаптації та інтеграції нових мешканців ефективні? Про це йтиметься під час регіонального форуму “Інтеграція переселенців на Київщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО”, що відбудеться 17 лютого у Києві (готель “Русь”, вул. Госпітальна, 4). Початок о 9:30.

З початку повномасштабного вторгнення Київська область прийняла понад 300 тисяч переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. Жителі Київщини надали житло для майже 80 тис. внутрішньо переміщених громадян за програмою “Прихисток”. За даними Київської обласної військової адміністрації, комунальні заклади області прийняли ще 25,8 тис. переселенців.

Те, яким буде нове життя переміщених осіб, залежить від громадського сектору, бізнесу, місцевої влади. Та, безумовно, від них самих.

Тому головна мета форуму — почути від ВПО про їхні потреби та виробити спільне бачення, як підтримати й адаптувати переселенців. А ще — з’ясувати, як посилити співпрацю влади та громади у цьому напрямку та поділитися позитивним досвідом проєктів для допомоги ВПО.

Захід дозволить залучити до обговорення одночасно владу міста Києва та області. Форум стане майданчиком для спілкування між ВПО, які проживають на Київщині, владою, бізнесом і громадським сектором. Адже саме координація їхніх зусиль допоможе переселенцям подолати нагальні проблеми, налагодити життя на новому місці та відчути себе частиною громади. Одним з інструментів у цій співпраці є робота Координаційної ради з питань ВПО.

Під час виступів спікерів і панельних дискусій учасники/ці форуму:

  • обговорять можливості працевлаштування внутрішньо переміщених осіб;
  • розглянуть інструменти адаптації та інтеграції ВПО;
  • поділяться перевагами рад ВПО як потужного інструмента для інтеграції ВПО;
  • презентують чинні гуманітарні ініціативи для переселенців і окреслять можливі партнерства.

З-поміж учасників очікуються представники/ці:

  • органів державної влади та місцевого самоврядування;
  • регіонального бізнесу, створеного ВПО чи який надав велику кількість робочих місць для переселенців;
  • рад ВПО та ініціативних груп зі створення рад внутрішньо переміщених осіб;
  • благодійних фондів, громадських організацій і волонтерських ініціатив.

Захід проводиться в межах програми «Єднання заради дії», що реалізується IREX в Україні разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

Контактна особа: Олександр Явтушенко, регіональний координатор програми “Єднання заради дії” у м. Києві та Київській області, oyavtushenko@radnyk.org, +38 (095) 138 74 49.