У Київській області відбулася зустріч Комісара ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця та очільниками міст Київщини. Київську обласну адміністрацію представляли т.в.о. голови Київської ОДА Дмитро Назаренко та заступник Микола Бойко. Також у події взяв участь голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко. 

Подія проходила в місті Буча, що постраждало через російське вторгнення в Україну. 

Головними темами наради стали питання збитків, завданих містам Київщини внаслідок військових дій рф, а також плани міст щодо їх післявоєнного «зеленого» відновлення.

Голови Бучі та Броварів, перший заступник мера Ірпеня презентували свої проєкти та бачення покращення екологічної ситуації населених пунктів. Також під час зустрічі були присутні голови міст Борисполя та Фастова. 

«Одним із головних завдань для нас є не тільки відновлення зруйнованого, але і розбудова громад. Збройна агресія росії — це не перепона для  співпраці з партнерами ЄС щодо відновлення та покращення наших міст і селищ. На мою думку, війна мотивує нас ще більше об’єднатися та злагоджено працювати, щоб відбудувати Київську область. Вдячний пану Віргініюсу Сінкявічюсу за  постійну підтримку України та ту увагу, що приділяється саме Київщині», — сказав т.в.о. голови Київської ОВА.

Дмитро Назаренко також зазначив, що Київська обласна адміністрація готова до співпраці та участі регіону у програмах «ФЕНІКС» та LIFE, заходи яких доцільно буде спрямувати на підтримку в розробці кліматично нейтральних стратегій, покращенні системи управління поводження з відходами та розвитку водного управління в містах.