Найближчим часом розберуть майже 30 будинків, які були знищені росіянами під час окупації


У Бучі на Київщині стартував проєкт програми розвитку ООН щодо екстреного відновлення, який фінансується урядом Японії. Про це повідомляє комунальне підприємство «Бучасервіс».

У Бучанській громаді розпочали демонтаж зруйнованих приватних будинків. Невдовзі планують ліквідувати стихійне сміттєзвалище по вулиці Депутатській у Бучі, що утворилося після деокупації. Завдяки проєкту UNDP найближчим часом розберуть майже 30 будинків, які були знищені росіянами весною минулого року.

До виконання робіт залучена підрядна організація ТОВ «Енергетично-дорожнє господарство». Перед початком демонтажу фахівці проводять обстеження території щодо вибухонебезпечних предметів. Також будівлі повністю відключають від інженерних мереж.

Бойові дії в Бучі, яка була в російській окупації понад місяць, призвели до суттєвих руйнувань інфраструктури, які експерти Kyiv School of Economics оцінюють у понад 5 млрд грн або 191 млн доларів.

Експерти RebuildUA підрахували, що за період окупації було пошкоджено 2 514 будівель із 20 254 наявних, 305 із них зруйновано вщент або зазнали сильних руйнувань. Майже 90% із будівель, що постраждали, належать до житлового фонду.