Від початку повномасштабного вторгнення правоохоронні органи Києва здійснюють досудове розслідування у 1539 кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані зі збройною агресією РФ. Повідомляє керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер, якого цитує пресслужба відомства Зокрема, у провадженнях, пов’язаних із ракетними обстрілами міста Києва, у яких органи столичної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво, розслідується загибель 72 мирних громадян.

У тому числі, безпосередньо на території Києва внаслідок обстрілів загинуло шестеро дітей, одинадцять отримали поранення. “Це найтрагічніші наслідки цієї війни, які разом з іншими проявами російської агресії є свідченнями грубого порушення міжнародного гуманітарного права”. – повідомляє прокуратура Києва.

Загалом за результатами розслідувань 116 особам повідомлено про підозру. Обвинувальні акти відносно 65 осіб вже скеровано до суду. Зокрема: за фактами колабораційної діяльності (27); виправдовування та заперечення збройної агресії РФ (14); державної зради (10); пособництва державі-агресору (3); насильницької зміни чи повалення конституційного ладу (3); посягання на територіальну цілісність України (2).

Сімом військовим РФ інкриміновано вчинення воєнних злочинів відносно цивільних громадян у березні 2022 року на території Київської області. Двоє російських військових підозрюються у вбивстві мирного мешканця, ще п’ятеро – у розстрілі 10 цивільних автомобілів на виїзді з смт Гостомель, де загинуло п’ятеро людей та шестеро отримали поранення.

Кіпер також зазначив, що попри складні умови, пов’язані з війною, у 2022 році прокурорам вдалося зберегти результативність роботи правоохоронних органів столиці й на інших пріоритетних напрямках, а саме в бюджетній сфері, протидії корупції та організованій злочинності, злочинам у земельній та податковій сферах.

Додатково: дивіться тут: Як захиститися від ракет у місті? (інструкції офіцера спецслужб)