Попри тернистий шлях, його все ж відкрили – перший у Броварах майданчик для вигулу собак від  “Мані пес”. Загалом, у Броварах це другий майданчик. Перший з’явився на вул. Симоненка, поруч із  ЖК “Крона парк”. Відкриття майданчика від “Мані пес” відбулося 4 жовтня – у Всесвітній день захисту тварин. Наталя Волянюк із донькою Софійкою довели: якщо дуже захотіти – немає нічого неможливого.

Пише Бровари Трибуна.

Перший у Броварах майданчик для вигулу собак, ідея якого належить броварській школярці Софійці Волянюк, розташувався попід огорожею парку «Перемога» зі сторони вулиці Ярослава Мудрого, навпроти газозаправки.

При вході на огороджену територію – правила поведінки на майданчику для вигулу собак. Одними із основних пунктів правил є обов’язкове прибирання за своїм підопічним із використанням одноразових пакетів та спеціально облаштованою собачою вбиральнею. Другий обов’язковий пункт – зачиняти за собою хвіртку: почуватися мають безпечно як тварини, так і перехожі.

На майданчику, окрім собачої вбиральні, облаштовано лавку для сидіння із смітником, для тварин – 4 тренажери. П’ятим служать кілька дерев. Майстер-клас, як саме можна використовувати дерева та інші тренажери під час вигулу собак, показала присутнім гостя, яка прибула на запрошення Благодійного фонду допомоги безпритульним собакам Happy Paw – дресирувальниця тварин пані Жанна зі своїм вихованцем Тунцем.

Після майстер-класу господарі чотирилапих також спробували допомогти своїм підопічним здолати незвичні перешкоди. Першим взялася це зробити Софійка зі своїм песиком Мані. Потім вийшли на «полосу перешкод» зі своїми пухнастиками тестувати новий майданчик й інші «собачники».

Саме бездомний песик Мані і заварив цю «кашу», коли три роки тому «прилип» тоді до 11-річної Софійки. От так у квартирі Волянюк і з’явився ще один мешканець. А разом із ним –  Софійчина ідея та мрія облаштувати майданчик для вигулу собак. У Броварах як песиків, так і їх любителів, – досить багато, а от майданчика, де б тварини могли вільно випустити «пару» без загрози для перехожих – не було жодного. Вигулювали (та і вигулюють) тварин у Броварах – де знаходять для цього місце, однак гавкіт собак і прогулянки без повідка чи намордника й досі непокоять броварчан.

Після того, як Софійка поділилася своєю мрією із мамою Наталею, – все і закрутилося. Софійка вивчала питання, що стосується будівництва майданчика, презентувала з цього приводу свій міні-бізнес-план на заняттях школи підприємницької діяльності для дітей MBA Kids. Батьки допомогли Софійці зустрітися з представниками Благодійного фонду допомоги безпритульним собакам Happy Paw, які і взялися супроводжувати Софійку на шляху до втіленні мрії.  Потім був збір коштів на Українській біржі благодійності, на ярмарку, різноманітних акціях та флешмобах на сторінці Мані у Facebook.

Найскладніше було із пошуком території під майданчик. До того, як Наталя з донькою побували в мера, ніхто в Броварах і не знав, що в місті є 15 місць для вигулу домашніх тварин. Є, та лише на папері. Щоб визначитися із місцем під майданчик та домовитися про його облаштування, Наталії довелося перезнайомитися фактично із усіма броварськими чиновниками, і хоча їй говорили «забудьте про свою ідею, це неможливо», продовжувала оббивати їхні пороги. Ділянку нарешті обрали – уздовж вулиці Київської біля будівлі податкової. На той час активісти вже зібрали необхідну суму – 50 тис. грн, підписали угоду між благодійним фондом HappyPаw та містом щодо будівництва майданчика до 30 жовтня. Але його там так і не побудували: після обгородження ділянки комунальниками, через три години огорожу знесли, а згодом почалися від мешканців і прямі погрози.

Активісти знову зустрілися з мером, і згодом їм запропонували ділянку біля парку по вул. Ярослава Мудрого, адже, згідно із законом, у самому парку це заборонено. Місце під майданчик виділено згідно рішення виконкому від 21 серпня 2018 р. Облаштовував майданчик і надалі його утримуватиме КП «Бровари-Благоустрій».

«Це перший майданчик, але не останній, – каже Софійка. – У моїх планах облаштувати в Броварах ще 9 таких майданчиків».

Історія будівництва першого в Броварах майданчика для вигулу собак – яскравий приклад того, як  цілеспрямовано треба йти до мети попри невіру та супротив. Це приклад того, як можуть здійснюватися дитячі мрії, коли поряд є надійна підтримка батьків та однодумців.

Фото: Бровари Трибуна

Відео: 4 каналу.