Давно подали документи, але досі не отримали одноразову грошову допомогу. Це частий запит до наших юристів від родин загиблих і померлих ветеранів або військових. Пояснюємо чому так.

Міністерство оборони України змінило порядок виплат одноразової грошової допомоги для сімей загиблих захисників і захисниць. Відтепер це може займати більше часу через шлях, який мають пройти документи:
🔹 заяву та відповідний пакет документів подають у найближчий Територіальний центр укомплектування і соціальної підтримки
🔹 після завірення копій, ТЦК СП надсилають документи в обласний чи міський ТЦК СП.

Далі шлях виглядає наступним чином:
▪️ військова частина
▪️ обласний (Київський міський ТЦК СП
▪️ Департамент соціального забезпечення
▪️ Департамент надсилає запит до Кадрового центру ЗСУ – чи відноситься загиблий військовослужбовець до бойових безповоротних втрат під час воєнного стану
▪️ після підтвердження Кадрового центру ЗСУ, Департамент соціального забезпечення звертається  до обласних (Київського міського) ТЦК СП, щоб вони перевірили відповідність документів чинному законодавству. Впродовж 3-х робочих днів опрацьовує отримані пропозиції
▪️ документи опрацьовують підрозділи апарату МОУ і Генштабу ЗСУ 
▪️ Комісія Міноборони отримує документи на розгляд.

Коли рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги прийняли, Департамент соцзабезпечення доводить його до фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ ЗСУ (КСВ ЗСУ) для інформування обласних (Київського міського, районних, міських) ТЦК СП протягом трьох робочих днів. Паралельно готує проєкти розподілів відкритих асигнувань для виплати допомоги в порядку черговості відповідно до дати надходження документів з обласного (Київського міського) ТЦК СП.

Далі Районні (міські) ТЦК СП повідомляють заявників про прийняте рішення щодо призначення ОГД (відмови у призначенні, повернення документів на доопрацювання).
КСВ ЗСУ не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань для виплати ОГД готує та надає Держказначейству України розподіли відкритих асигнувань у розрізі розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Виплата ОГД здійснюється обласним (Київським міським) ТЦК СП на підставі наказу не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань.  

Як бачимо, процедура погодження документів і прийняття рішення потребує часу. Опісля виплата грошової допомоги відбувається поетапно. Як саме? Розповідали про це у попередніх публікаціях.

Нагадаємо, родини загиблих чи померлих ветеранів, ветеранок, захисників і захисниць України можуть отримати одноразову грошову допомогу – 15 млн грн.
Не знаєте, які документи потрібно підготувати?
Не розумієте, куди та в якому порядку їх подавати?
🔵 Залишайте заявку на безплатну юридичну консультацію від Українського ветеранського фонду. Юристи допоможуть розібратись: https://cutt.ly/s9Asnpo

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія – НАКО – NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.