ЄС посилює можливості Держприкордонслужби України з контролю на кордоні. 22 лютого 2023 року в межах проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонам в Україні» (EU4IBM) було проведено навчання офіцерів Державної прикордонної служби України (ДПСУ) щодо використання мобільних міні-сканерів для перевірки легкових транспортних засобів з метою запобігання протизаконному переміщенню предметів, включаючи зброю та наркотики. Наразі було закуплено 12 сканерів для неруйнівного контролю вартістю 420 тис. євро, які тижнем раніше були доставлені в Україну.

Проєкт EU4IBM впроваджується Міжнародним центром з розвитку міграційної політики та фінансується Європейським Союзом з метою посилення спроможності ДПСУ в управлінні кордонами та прикордонному контролі. Постачання портативних рентгенівських сканерів зворотного розсіювання дозволить ДПСУ здійснювати контроль швидше та ефективніше з метою боротьби зі звичайною контрабандою, а також контрабандою зброї, яка стала суттєвим ризиком у воєнний час.

«Термінова підтримка ЄС для українських прикордонників допомагає захистити життя, забезпечити стійкість відомства перед лицем російської агресії та збільшити спроможність проводити більш ефективний прикордонний контроль. Цією поставкою ми допомагаємо Україні протидіяти контрабанді та незаконному переміщенню зброї на кордоні між Україною та ЄС. Кращий контроль і вищий рівень безпеки також мають стратегічне значення в контексті підготовки України до вступу до ЄС», – зазначив Ксав’є Камю, керівник відділу належного врядування та демократизації Представництва Європейського Союзу в Україні.

Поставка другої партії міні-сканерів вартістю понад 700 тис. євро в рамках нещодавно запущеного проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні – Стійкість» запланована на березень 2023 року. У поєднанні з поставками інших засобів контролю та спостереження та заходами з розбудови спроможності, що впроваджуються паралельно, проєкт підтримуватиме сприяння торгівлі, запобігання корупції, фізичну та психологічну реабілітацію військовослужбовців, а також наближення законодавства та покращення стратегічного планування у сфері інтегрованого управління кордонами в Україні.

Довідкова інформація: Проєкт «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)» фінансується ЄС та впроваджується Міжнародним центром з  розвитку міграційної політики (ICMPD). Він підтримує реалізацію реформ, спрямованих на наближення системи управління кордонами України до стандартів і найкращих практик ЄС відповідно до Стратегії інтегрованого управління кордонами України, ухваленої Кабінетом Міністрів 24 липня 2019 року. Проєкт триває з грудня 2019 року до березня 2023 року.

За додатковою інформацією звертайтеся до Ігоря Сергеєва за тел Ihor.Serheiev@icmpd.org .