Гроші на відновлення військових машин для Сил ТРО ЗСУ виділила американська неурядова організація Spirit of America виділила $100 тисяч. За суму першого траншу – $50 тисяч команда загальноукраїнського проєкту “Тачка на ТРОкачку” відремонтувала уже 33 повнопривідні військові вантажівки. 

“Наша команда відвідала автомайстерню, щоб на власні очі переконатися, як можна швидко відремонтувати старі військові вантажівки, які не використовувалися, і повернути їх у стрій. Були вражені ініціативою та підприємницьким мисленням для вирішення цієї критичної проблеми”, – зазначила Лорен Поер, представниця БФ Spirit of America.

Машини, які відновлюють волонтери в рамках проєкту “Тачка на ТРОкачку” є на базах консервації ЗСУ, однак потребують ремонту. Ініціатори проєкту шукають запчастини та деталі до авто, аби їх відновити. Потребує ініціатива і робочих рук та станцій технічного обслуговування, які готові взяти в ремонт посильну кількість повнопривідних вантажівок.

Авто для ЗСУ від “Тачка на ТРОкачку”. Фото надане організацією

Також зазначимо, що окрім допомоги у відновленні вантажівок, Spirit of America доправив понад 200 тонн рятівної захисної допомоги українськимв військовим та цивільним волонтерам на передовій. Зокрема забезпечили:

  • 18 594 балістичних шоломів і бронежилетів
  • 21 015 аптечок першої допомоги та сучасних травматичних аптечок
  • 33 000 сухпайків
  • супутникові телефони та інші засоби зв’язку
  • зимовий одяг
  • пікапи, автобуси на 50 місць
  • початкове фінансування курсу підготовки цивільних волонтерів у Силах територіальної оборони
  • підтримку понад 1000 біженців у Польщі, в тому числі сімей українських військових

Також фонд продовжує фінансування ремонту військових вантажівок.

Довідка 

Некомерційна організація Spirit of America заснована в 2003 році у відповідь на теракти 11 вересня в США. БФ в співпраці із американськими військовими та дипломатами рятує життя та відстоює свободи тих, хто особливо цього потребує. І, розуміючи потребу ЗСУ у автотранспорті, Spirit of America став партнером проєкту “Тачка на ТРОкачку”. 

Тачка на ТРОкачку – проєкт, створений спеціально для Сил територіальної оборони ЗСУ, для ремонту і відновлення військових машин для фронту. Ініціатива офіційно підтримується Командуванням Сил ТРО ЗСУ. Наразі силами проєкту вже відремонтовано та доставлено на передову понад 130 машин.