145 разів підняв 28-кілограмову гирю! Такий рекорд встановив у березні 2023 року киянин Микола Ткачук під час «гирьового» виступу у Сполучених Штатах Америки. Міжнародні змагання «Arnold Classic-2023» проходили під патронатом відомого кіноактора і культуриста Арнольда Шварцнеггера у місті Колумбус (штат Огайо).

Микола Ткачук і Арнольд Шварценеггер. Фото надане автором

«Це був досить масштабний захід по силовим видам спорту, куди щороку приходять сотні тисяч людей. У гирьовому спорті змагалися близько 100 найкращих спортсменів із 10 країн світу. З Божою допомогою я виборов перше місце серед професіоналів у своїй ваговій категорії (понад 105 кг) і став абсолютним чемпіоном серед усіх вагових категорій. Перемога далася нелегко, оскільки я був не в самій кращій формі через травму плеча і спини», – розповів Микола Ткачук.

Першими переможця привітали члени його сім’ї – чарівна дружина і троє маленьких діточок (в яких теж є свої гирки). У міжнародних змаганнях київський силач бере участь, починаючи із 2017 року. Таким чином, на його спортивному рахунку – це вже шоста перемога і шосте звання абсолютного чемпіона світу. Виступати за океаном українському спортсмену доволі непросто, зважаючи на різку зміну кліматичних умов і часових поясів. Але він активно продовжує підтримувати свою спортивну форму, постійно тренуючись і готуючись до нових рекордів.

Своєю незвичайною силою і витривалістю Ткачук здивував навіть самого Шварценеггера, з яким у черговий раз провів традиційну зустріч. Вітаючи українця з блискучою перемогою, «залізний Арні» побажав йому подальших успіхів і при цьому висловив своє захоплення мужністю українського народу в нерівній боротьбі із жорстоким агресором.

Валентин Ковальський, журналіст