За січень-лютий 2023 року столичні аудитори і ревізори забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на понад 15млн гривень. Про це повідомили в Північному офісі Держаудитслужби, працівники якого проводять контрольні заходи на підприємствах Києва та Київської області.

За результатами проведених заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади прийнято 3 управлінські рішення. Матеріали 15 контрольних заходів передано до правоохоронних органів для відповідного реагування.

Розпочато 9 досудових розслідувань. Попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства на 1 об’єкті. Органами держфінконтролю ініційовано позов до суду.

«Завдяки аудитам досягнуто економічного ефекту на загальну суму понад 10 млн гривень. Проведеними моніторингами попереджено витрати коштів за процедурами закупівель, здійсненими з порушеннями законодавства, на загальну суму – понад 371 млн гривень, з яких відмінено торгів за 5 процедурами загальною очікуваною вартістю майже 279 млн гривень та забезпечено розірвання 7 договорів на загальну суму понад 92 млн гривень», – розповів начальник Північного офісу Держаудитслужби Олександр Карабанов.

За недотримання законодавства трьох посадових осіб уже притягнуто до дисциплінарної відповідальності, ще трьох – до адміністративної (1 – за статтею 164-2 КУпАП, 2 – за статтею 164-14 КУпАП). Порушникам-«рекордсменам» загрожують великі штрафи – від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн).