48% батьків, які прийняли в свої родини дітей, зіткнулися з фінансовими труднощами. Найбільші витрати родин були пов’язані з медициною, житлом та мобільністю.  Це – інформація із дослідження сімейних форм виховання, яке ініціювала міжнародна благодійна організація СОС Дитячі Містечка в рамках проєкту “Право на сім’ю”. 

Як збільшити кількість сімейних форм виховання та підтримати батьків – обговорять на регіональній конференції «Альтернативні форми сімейного догляду: причини скорочення і пошук можливостей» 16-го березня. о 10:00, за адресою: вулиця Госпітальна, 4 (секція А) готель “Русь”.  

На заході презентують дослідження «Причини дефіциту альтернативних форм сімейного догляду та труднощі функціонування», яке охопило всі регіони України. Фахівці опитали 650 респондентів з усіх регіонів України. Серед респондентів – вихователі ДБСТ, прийомні батьки, опікуни та піклувальники, патронатні сім’ї, а також експерти в сфері захисту прав дитини. 

З-поміж спікерів конференції:

– Уляна Токарєва, заступниця міністра соціальної політики України

– Сергій Лукашов, Національний директор СОС Дитячі Містечка

– Оксана Дащаківська, координаторка дослідження, кандидатка політичних наук. 

До обговорення також  приєднаються представники соціальних служб, батьки-вихователі із сімейних форм виховання. Тож представники ЗМІ  зможуть з ними поспілкуватися та почути історії родин.

Проєкт “Право на сім’ю: усунення системних прогалин – підтримка реформ системи захисту дітей  одночасно реалізується у 5-ти країнах. В Україні працює у 2-х областях: Київській та Івано-Франківській. 

Довідка “Нової Доби”: СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, що 20 років допомагає в Україні дітям-сиротам та сім’ям з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в цю категорію.Є частиною міжнародної федерації SOS Kinderdorf, яка представлена у 138 країнах світу. За додатковою інформацією звертайтесь до Світлани Федик ( +38 067 89 25 731, svitlanafedyk@ukcom.com.ua)