Мобільні лазне-пральні комплекси вирушили до захисників – Благодійний Фонд “Рій” передав два мобільних лазне-пральних комплекси військовим підрозділам Сухопутних військ України. Спільно з Командуванням Логістики Сухопутних військ Фонд реалізовує проєкт з оснащення мобільних лазне-пральних комплексів (МЛПК). Мета – покращити фізичний, психологічний стан військовослужбовців,  підвищити боєздатність війська шляхом забезпечення базових потреб у гігієні. 17-го березня МЛПК отримали бойовий підрозділ Окремої Президентської Бригади імені Гетьмана Богдана Хмельницького та 60-та окрема механізована Інгулецька бригада.

 “Наш батальйон з початку повномасштабного вторгнення перебуває у найгарячіших напрямках,- говорить заступник командира з артилерії 96 механізованого батальйону 60 окремої механізованої Інгулецької бригади, капітан Анатолій Кращенко. – Через високу інтенсивність бойових дій та відсутність нормальних умов на звільнених територіях та території бойових дій нашим бійцям важко нормально помитися, випрати речі. Тому коли є можливість покращити їх побут, то обов’язково треба це робити. Ці МЛПК дозволять нам забезпечити належні умови бійцям максимально зручно та безпечно, а разом з тим ефективніше виконувати бойові завдання.”

Фрагмент передавання лазне -пральних комплексів. Фото БФ “Рій”

В такому комплексі бійці можуть швидко та якісно подбати про власну гігієну: попрати речі та посушити їх, поголитись, прийняти теплий душ і відновити сили. МЛПК – це оснащенні морські контейнери, які ставляться на причеп, а тому їх легко транспортувати з одного місця призначення в інше. За один день комплексом може скористатися 80-150 військовослужбовців!

“Після заснування проєкту у січні 2023 року наша команда проаналізувала весь ринок виробництва таких комплексів в Україні і склала кошторис, оснащення одного такого комплексу наразі обійшлось у близько 600 тис грн., – розповідає Діана Ільницька, директорка Благодійного Фонду “Рій”. За місяць ми зібрали більше мільйона гривень, за які і закупили ці контейнери. Дякуємо кожному, хто долучився до цієї ініціативи. Цей проєкт – важлива складова підвищення нашої обороноздатності на передовій!”

Всі комплекси виконані з дотриманням вимог Збройних Сил України та правил техніки безпеки. Загальна ціль проєкту – забезпечити мінімум 20 лазне-пральними комплексами підрозділи Сухопутних військ впродовж року.

Інтер’єр МЛПК.

В заходах з нагоди передачі мобільних лазне-пральних комплексів військовим підрозділам також взяли участь: начальник відділу організації забезпечення матеріальними засобами речової служби. Заступник начальника тилу Командування Логістики Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України – Полковник Олександр  Васін, заступник командира 1 механізованого батальйону Окремої Президентської Бригади – Підполковник Олександр Деркач, директор Благодійного Фонду “Рій” –  Діана Ільницька, технічний керівник проекту БФ “Рій” – Ігор Окунь

Довідка “Нової Доби” :

Благодійний Фонд «Рій» — це команда спеціалістів та волонтерів, котрі працюють задля пришвидшення перемоги зі стальною вірою в українських військових. Ми підсилюємо Сухопутні війська ЗСУ, дбаємо про боєздатність війська через їх фізичне та психологічне відновлення та підтримуємо дружин військовослужбовців. При виникненні запитань та для отримання додаткової інформації ви можете звертатися за контактами: +380974032105 (Telegram, Signal) Владислава. Соціальні мережі: Instagram: riy.ukraine     FB: Рій – фонд допомоги війську     www.riyukraine